İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

Petrol daha da inmeli

Dünyada petrolün varil fiyatı 140 dolara doğru çıkarken bizde de benzin mazot 30 TL yi bulmuştu.       Yükselen petrol fiyatları anında bize yansıtılırken yükselen o fiyat kısmen düşünce bu fiyat niye yansımıyor.     140 dolar olan petrol Varil fiyatı 120 Dolardan aşağı indi bizde de o nispette aşağı çekilmeli. Yükselen Benzin Mazot fiyatı ulaşımda etkili olduğu için bütün girdilerde çok fazla zam olduğu bir gerçek.     Milletimiz Ukrayna savaşı bahanesiyle müthiş bir fiyat artışı ile karşı karşıya.     Ukrayna Rusya savaşıyor ceremesini en çok Türkiye çekiyor bu çelişki değil mi? Rize’de bir bardak çay 8 TL      Rize’ye haklı olarak Çayın başkenti denir. Çünkü çay en çok Rize’de yetişir ve Genel Müdürlüğü de Rize’de.     Çay burada iyi güzelde bir bardak çay kaç para takip eden var mı?     Dünyadaki en büyük çay bardağımız olduğunda çok sevinmiştik. Çay Çarşısı resmen açılış yapılarak hizmete girmemesine rağmen burada halka hizmet veren birçok işletme var.     Bardak sayesinde çay satışımız artacak Rize turist kaynayacak gibi mutluyduk.     Çay Çarşısında ucuz olması gereken bir bardaklık çay fiyatı 8 TL.      Çay çarşısı fiyatıyla da Rize’de sembol olmalı.      Çay Çarşısındaki çay içim yerlerinde daha ucuz çay olması gerekirken uygulanan fiyat çok yüksek. Her şey para olmamalı,7,5 veya 8 TL den çay satarsanız burada kimse çay içemez veya bir kez içer.     İstanbul Boğazında çay içmiyoruz,8 TL ye Rize’de çay olmamalı. Bir içen bir daha gelmez ve ikinci çay içmez. Şahsen bende ikinci kez burada çay içenlerden olmayacağım.     Yetkililerin yüksek fiyattan bilgisi var ise umarım uygun bir fiyat tespit ederler.                                               Bayram bileti     Bayramda köyüne gidebilmek için otobüs bileti alamayan adamlar 2023'de uzaya çıkacağını sanıyor.     Çok yükselen Kurban fiyatları 2022 yılında kesilen Kurban sayısında çok azalma olacağını gösteriyor.     Canlı hayvan fiyatları geçen yıla göre adeta yüzde yüz artmış. Ortalama bir büyükbaş hayvanın fiyatı 300-350 bin liradan başlıyor.     Yalnız hayvan azalması değil benzin mazot fiyatları gurbetten Rize’ye gelecek yerli turistlerimizi de etkilemiş gibi. Önceki yıllardaki kalabalık henüz görülmedi. Yollar dahi bomboş.                                                        
Ekleme Tarihi: 02 Temmuz 2022 - Cumartesi

Petrol daha da inmeli

Dünyada petrolün varil fiyatı 140 dolara doğru çıkarken bizde de benzin mazot 30 TL yi bulmuştu.

     
Yükselen petrol fiyatları anında bize yansıtılırken yükselen o fiyat kısmen düşünce bu fiyat niye yansımıyor.

   
140 dolar olan petrol Varil fiyatı 120 Dolardan aşağı indi bizde de o nispette aşağı çekilmeli. Yükselen Benzin Mazot fiyatı ulaşımda etkili olduğu için bütün girdilerde çok fazla zam olduğu bir gerçek.

   
Milletimiz Ukrayna savaşı bahanesiyle müthiş bir fiyat artışı ile karşı karşıya.

   
Ukrayna Rusya savaşıyor ceremesini en çok Türkiye çekiyor bu çelişki değil mi?


Rize’de bir bardak çay 8 TL

    
Rize’ye haklı olarak Çayın başkenti denir. Çünkü çay en çok Rize’de yetişir ve Genel Müdürlüğü de Rize’de.

   
Çay burada iyi güzelde bir bardak çay kaç para takip eden var mı?

   
Dünyadaki en büyük çay bardağımız olduğunda çok sevinmiştik. Çay Çarşısı resmen açılış yapılarak hizmete girmemesine rağmen burada halka hizmet veren birçok işletme var.

   
Bardak sayesinde çay satışımız artacak Rize turist kaynayacak gibi mutluyduk.

   
Çay Çarşısında ucuz olması gereken bir bardaklık çay fiyatı 8 TL.

    
Çay çarşısı fiyatıyla da Rize’de sembol olmalı.

    
Çay Çarşısındaki çay içim yerlerinde daha ucuz çay olması gerekirken uygulanan fiyat çok yüksek. Her şey para olmamalı,7,5 veya 8 TL den çay satarsanız burada kimse çay içemez veya bir kez içer.

   
İstanbul Boğazında çay içmiyoruz,8 TL ye Rize’de çay olmamalı. Bir içen bir daha gelmez ve ikinci çay içmez. Şahsen bende ikinci kez burada çay içenlerden olmayacağım.

   
Yetkililerin yüksek fiyattan bilgisi var ise umarım uygun bir fiyat tespit ederler.

 

                                           
Bayram bileti

   
Bayramda köyüne gidebilmek için otobüs bileti alamayan adamlar 2023'de uzaya çıkacağını sanıyor.

   
Çok yükselen Kurban fiyatları 2022 yılında kesilen Kurban sayısında çok azalma olacağını gösteriyor.

   
Canlı hayvan fiyatları geçen yıla göre adeta yüzde yüz artmış. Ortalama bir büyükbaş hayvanın fiyatı 300-350 bin liradan başlıyor.

   
Yalnız hayvan azalması değil benzin mazot fiyatları gurbetten Rize’ye gelecek yerli turistlerimizi de etkilemiş gibi. Önceki yıllardaki kalabalık henüz görülmedi. Yollar dahi bomboş.

 

                                                     

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.