İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

İKİZDERE'DE GİZLİ TOPLANTILAR

Lojistik Liman dolgusuna İkizdere’den taşınacak Bazalt Taş için açılmak istenen Taş Ocağına yöre halkının tepkileri devam ederken, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile acele arazisi kamulaştırılan vatandaşlar için bilgilendirme toplantısı yapıldığı iddia edildi.      İşkencedere vadisinde arazisi olduğu fakat toplantıya çağırılmadıklarını söyleyen vatandaşlar ‘bu nasıl uygulama ve toplantı anlamıyoruz. İkizdere’de Taş Ocağı hakkında yapılan üçüncü toplantı. İlk toplantıda Vali Kemal Çeber, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı ve Yatırımlar Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve AKP Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Bak, bu toplantıya isimleri yazılı şahıslar ve partililer alındı. Gazetecilerin katılmasına da önce izin verilmemişti.     İkinci bir toplantı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmail Karaismailoğlu’nun geldiği zaman yapıldı. Bu toplantıda halktan gizlendi. Polise yazılı liste verilerek katılım sağlandı. Bu toplantıda da Gazetecilere izin verilmedi. Bizim anlamadığımız bu toplantılar kimden saklanıyor. Niye konuşulanlar gizleniyor.    En son üçüncü toplantı Çarşamba Günü 26 Mayıs 2021 günü yapıldı. Biz arazisi tespit edilen alan içinde kalmasına rağmen bizim toplantıya katılmamız istenmemiş ve toplantıya çağırılmamışız. Bu toplantıya Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekipleri ve İkizdere Kaymakamının katıldığı bilgisini öğrendik. Bize Kalkandere Asliye Mahkemesinden arazinizin kamulaştırılacağına dair tebligat geldi ama İlçede yapılan toplantıya çağırılmıyoruz. Polisin elinde liste vardı. Salona girenler o listeye göre alındı.44 kişinin ismi listede var ama benim arazim kamulaştırılacağı halde bilgi almam engellenmiş ve toplantıya çağırılmamışım. Bu nasıl bilgi verme veya bilgilendirme toplantısı arazimiz alınacak haberimiz oluyor ama yapılan toplantı gizlilik içinde yapılıyor. Kim ne kaçırıyor. Bizlerden en gizlenmek isteniyor. Toplantıya katılanların ses ve görüntü almaları yasaklanıyor.     Taşocağına karşı olanların bu toplantılara çağırılmadığını gözlemliyoruz. Ayıp günahtır. Gürdere köyü insanından ne saklanıyor. Köyümüzün büyük çoğunluğu yapılan toplantılara katılamıyor. Katılmaları istenmiyor. Hangi devirde yaşıyoruz. Hakkımızı nerede kimden arayacağız’dediler.
Ekleme Tarihi: 28 Mayıs 2021 - Cuma

İKİZDERE'DE GİZLİ TOPLANTILAR

Lojistik Liman dolgusuna İkizdere’den taşınacak Bazalt Taş için açılmak istenen Taş Ocağına yöre halkının tepkileri devam ederken, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile acele arazisi kamulaştırılan vatandaşlar için bilgilendirme toplantısı yapıldığı iddia edildi.

    
İşkencedere vadisinde arazisi olduğu fakat toplantıya çağırılmadıklarını söyleyen vatandaşlar ‘bu nasıl uygulama ve toplantı anlamıyoruz. İkizdere’de Taş Ocağı hakkında yapılan üçüncü toplantı. İlk toplantıda Vali Kemal Çeber, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı ve Yatırımlar Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve AKP Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Bak, bu toplantıya isimleri yazılı şahıslar ve partililer alındı. Gazetecilerin katılmasına da önce izin verilmemişti.

   
İkinci bir toplantı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmail Karaismailoğlu’nun geldiği zaman yapıldı. Bu toplantıda halktan gizlendi. Polise yazılı liste verilerek katılım sağlandı. Bu toplantıda da Gazetecilere izin verilmedi. Bizim anlamadığımız bu toplantılar kimden saklanıyor. Niye konuşulanlar gizleniyor.

  
En son üçüncü toplantı Çarşamba Günü 26 Mayıs 2021 günü yapıldı. Biz arazisi tespit edilen alan içinde kalmasına rağmen bizim toplantıya katılmamız istenmemiş ve toplantıya çağırılmamışız. Bu toplantıya Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekipleri ve İkizdere Kaymakamının katıldığı bilgisini öğrendik. Bize Kalkandere Asliye Mahkemesinden arazinizin kamulaştırılacağına dair tebligat geldi ama İlçede yapılan toplantıya çağırılmıyoruz. Polisin elinde liste vardı. Salona girenler o listeye göre alındı.44 kişinin ismi listede var ama benim arazim kamulaştırılacağı halde bilgi almam engellenmiş ve toplantıya çağırılmamışım. Bu nasıl bilgi verme veya bilgilendirme toplantısı arazimiz alınacak haberimiz oluyor ama yapılan toplantı gizlilik içinde yapılıyor. Kim ne kaçırıyor. Bizlerden en gizlenmek isteniyor. Toplantıya katılanların ses ve görüntü almaları yasaklanıyor.

   
Taşocağına karşı olanların bu toplantılara çağırılmadığını gözlemliyoruz. Ayıp günahtır. Gürdere köyü insanından ne saklanıyor. Köyümüzün büyük çoğunluğu yapılan toplantılara katılamıyor. Katılmaları istenmiyor. Hangi devirde yaşıyoruz. Hakkımızı nerede kimden arayacağız’dediler.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.