RİZE İL BAŞKANI SERT ÇIKTI... BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLSİNİZ
Haber
28 Temmuz 2022 - Perşembe 19:35
 
RİZE İL BAŞKANI SERT ÇIKTI... BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLSİNİZ
Siyaset Haberi
RİZE İL BAŞKANI SERT ÇIKTI... BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLSİNİZ

RİZE İL BAŞKANI SERT ÇIKTI... BULUNMAZ HİNT KUMAŞI DEĞİLSİNİZ

 

Memleket partisi il başkanı Muhittin bayrak Yaptığı yazılı açıklamada isim vermeden "Bulunmaz hint kumaşı değilsiniz" diyerek  sert dille eleştirilerini sıraladı.


Bayrak:


"Rize'de yıllardır seçimden seçime adeta Alaaddin'in sihirli lambasından çıkar gibi bazı isimlerin ortaya çıkması gayet yanlıştır.

Rize'de siyasetçiler kapı kapı dolaşıp emek verirken sizler nerdeydiniz" ?


"Memleket partisi olarak güzel şehrimizde ilkeli siyaset yapmaya devam edeceğiz ve doğru bulduğumuz politikaları desteklerken yanlış bulduğumuz politikaları samimiyetle eleştirmeye devam edeceğiz.Makam mevki için her seçim arifesinde kendine bir siyasi parti bulup adaylığa soyunanları ve rize'de seçilebilme dengelerini alt/üst eden çalışmaları tasvip etmiyoruz". Diyerek sözlerine şöyle devam etti. 


"Rize aynı yüzlere mahkum değildir".


"Her yıl AKP'nin  başka şehirlerden getirilen ısmarlama vekil adaylardan veya seçimden seçime rize'ye gelen millet vekillerinden ne farkınız var".?


"Rize'li hemşerilerim şahittir ki iktidar partisinin vekilleri seçim arifesinde ortaya çıkarlar ve seçim sonuçlandımı ortalıktan kaybolurlar. Peki bu durum sadece iktidar partisi'ylemi alakalı  kesinlikle hayır, bazı isimler başka şehirlerde yaşamasına karşın seçim arifesinde rize'ye gelir ve aday çalışmalarına başlarlar.Bu durumu açık yüreklilikle red ediyorum".


"Madem şehrinizi çok seviyor hizmet etmek istiyorsunuz o fakit burada yaşayacaksınız buranın sorunlarını burada yaşayarak bilebilir ve çözebilirsiniz".


"Sevgili hemşerilerim bilmelidir ki serbest hayatta şehrinde yaşayamayanı vekil seçip Ankaraya gönderdiginizde Ne kadar Rize'deki  sorunlarınızla ilgilendigini veya çözüm üretebileceğini  düşünüyorsunuz ? Kısaca   fikrimiz rize'den vekil seçilecek isimlerin rize'de yaşamaları ve ciddi anlamda şehrimizin sorunlarını birzat yaşamış ve rel hayatta rize ile özdeşleşmiş insanlar olmalıdır. Rize'nin yerli ve milli rize aşığı olan isimlerin ön plâna çıkmasını doğru buluyoruz.
Rize'de faliyet gösteren muhalefet kanadındaki siyasi partiler en kısa zamanda bir araya gelmeli ve Rize'de ortak adaylar üzerinde çalışma yapmalıdır.Buradan çağrıda bulunuyorum gelin rize'ye hizmet verebilecek adayları belirlemek için bir masa etrafında toplanarak ortak çalışma yapalım.Eğer  rize'de muhalefet kazansın diyorsak şimdiden ortak çalışma yapmaya başlamamız şarttır".Diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE, İL, BAŞKANI, SERT, ÇIKTI..., BULUNMAZ, HİNT, KUMAŞI, DEĞİLSİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı