RİZE'DE TARTIŞMA BÜYÜYOR. YIKMAK İSTEYEN BUYURSUN YIKSIN

Rize 23.11.2022 - 09:00, Güncelleme: 02.12.2022 - 09:39 539 kez okundu.
 

RİZE'DE TARTIŞMA BÜYÜYOR. YIKMAK İSTEYEN BUYURSUN YIKSIN

Rize  Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment ÇERVATOĞLU bugün yapmış olduğu açıklamada AK Parti iktidarı döneminde bir çivi bile çakılmayan ve Pislik içerisinde kimsenin kullanmadığı ve WC'yi modern hale getirdik, ancak hizmete açtığımız bu tuvalet mahkeme kararıyla verilen yıkım kararını Kaymakamlık tarafından Belediyemize on gün önce ulaştı.       Buradan bu alanda toplanan halkımızın sesini Sayın yetkililere duyurmak istiyorum. Bizim bu binayı yıkacak ne gücümüz var ne de vicdanımız,  bizler burayı yıkacak güçte değiliz, devletimizin olanaklarını kullanarak gelin sizler yıkın. AKP ilçe başkanının Belediyemizin çalışmalarını hazmedemediği açık bir şekilde görülmektedir.          Sayın hemşerilerim Sayın Rizeliler, engelli hakları savunucularının ifadesi ne göre, Samsun'dan Sarp'a kadar sahil yolunda halka açık engelli bireylerin ve bebekli ebeveynlerin   kullanabileceği erişe birik standardına uygun tek tuvalet Fındıklı Belediyesi'nin Dizayn ettiği tuvalettir. Bizler doğu karatenizde bu Wc yi yapmakla ilklere imza atarak engelli vatandaşlarımıza da hizmet getirmiş olduk.          Hemşerilerim Bizler Fındıklı Belediyesi olarak 2019 yılında yerel seçimlerde, Martın sonu Bahar diyerek yola çıktık ve o gün ilçemize gelen bahar Sürdürülebilir bir şekilde hizmet üreterek devam etmekti, kışı Bahar'a çevirdiğimizde ilçe merkezinde yer alan ve AKP iktidarı döneminde bir çivi bile çakılmayan Pislik içerisinde kimsenin kullanmadığı WC yi hazmedemeyenler şimdi mahkeme kararıyla bu hizmetimizi yıkmak istiyorlar.         Sayın hemşerilerim Sayın Fındıklılılar.  Mahkeme kararının nasıl alındığında sizlerle paylaşmak istiyorum.         Karadeniz sahil yolu yapılırken aynı alanda bir umumi WC mevcuttu, kadastro çalışmaları sırasında, Fındıklı belediyemiz ile milli emlak arasında WC nın  kimin olduğu konusunda dava söz konusu oldu, dönemin AKP Belediyesinin avukatı da ,AKP ilçe başkanı Avukat Serkan ELLİALTİ idi. Dava yapılır 2016 yılında dava kaybedilir ve istinafa götürülemeyen dava kesinleşir. Bizim bu davadan hiçbir haberimiz olmadı. AKP ilçe başkanlığı görevini de yapan Belediyenin avukatı Mayıs 2019 tarihinde Belediye avukatlığından istifa eder, ancak tebligatlar 2020 yılında yine bugünkü AKP il yönetiminde olan ELLİALTİ' ya gider, kendisi mahkemeye Belediyenin avukatlığını bıraktığını bildirir, fakat kendisine tebliğ edilen Mahkeme kararının bilgisini bizlere bildirmez. Çünkü seçimlerde Belediyeyi kaybetmenin hazımsızlığı kendisinde vardır.         Hemşerilerim mahkeme kararından bile haberi olmayan bizlerin kaymakamlığın belediyemize tebligatı ile yıkım kararından haberdar olduk. Bizlerin vatandaşımıza yaptığımız WC binasını yıkacak gücümüz olmadığını sizlere paylaşmak istiyorum. Yıkmak isteyen buyursun yıksın. Açıklamasında bulundu
Rize  Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment ÇERVATOĞLU bugün yapmış olduğu açıklamada AK Parti iktidarı döneminde bir çivi bile çakılmayan ve Pislik içerisinde kimsenin kullanmadığı ve WC'yi modern hale getirdik, ancak hizmete açtığımız bu tuvalet mahkeme kararıyla verilen yıkım kararını Kaymakamlık tarafından Belediyemize on gün önce ulaştı.
     
Buradan bu alanda toplanan halkımızın sesini Sayın yetkililere duyurmak istiyorum. Bizim bu binayı yıkacak ne gücümüz var ne de vicdanımız,  bizler burayı yıkacak güçte değiliz, devletimizin olanaklarını kullanarak gelin sizler yıkın. AKP ilçe başkanının Belediyemizin çalışmalarını hazmedemediği açık bir şekilde görülmektedir.       
 

Sayın hemşerilerim Sayın Rizeliler, engelli hakları savunucularının ifadesi ne göre, Samsun'dan Sarp'a kadar sahil yolunda halka açık engelli bireylerin ve bebekli ebeveynlerin   kullanabileceği erişe birik standardına uygun tek tuvalet Fındıklı Belediyesi'nin Dizayn ettiği tuvalettir. Bizler doğu karatenizde bu Wc yi yapmakla ilklere imza atarak engelli vatandaşlarımıza da hizmet getirmiş olduk. 
       
Hemşerilerim Bizler Fındıklı Belediyesi olarak 2019 yılında yerel seçimlerde, Martın sonu Bahar diyerek yola çıktık ve o gün ilçemize gelen bahar Sürdürülebilir bir şekilde hizmet üreterek devam etmekti, kışı Bahar'a çevirdiğimizde ilçe merkezinde yer alan ve AKP iktidarı döneminde bir çivi bile çakılmayan Pislik içerisinde kimsenin kullanmadığı WC yi hazmedemeyenler şimdi mahkeme kararıyla bu hizmetimizi yıkmak istiyorlar.
       
Sayın hemşerilerim Sayın Fındıklılılar.  Mahkeme kararının nasıl alındığında sizlerle paylaşmak istiyorum.
       
Karadeniz sahil yolu yapılırken aynı alanda bir umumi WC mevcuttu, kadastro çalışmaları sırasında, Fındıklı belediyemiz ile milli emlak arasında WC nın  kimin olduğu konusunda dava söz konusu oldu, dönemin AKP Belediyesinin avukatı da ,AKP ilçe başkanı Avukat Serkan ELLİALTİ idi. Dava yapılır 2016 yılında dava kaybedilir ve istinafa götürülemeyen dava kesinleşir. Bizim bu davadan hiçbir haberimiz olmadı. AKP ilçe başkanlığı görevini de yapan Belediyenin avukatı Mayıs 2019 tarihinde Belediye avukatlığından istifa eder, ancak tebligatlar 2020 yılında yine bugünkü AKP il yönetiminde olan ELLİALTİ' ya gider, kendisi mahkemeye Belediyenin avukatlığını bıraktığını bildirir, fakat kendisine tebliğ edilen Mahkeme kararının bilgisini bizlere bildirmez. Çünkü seçimlerde Belediyeyi kaybetmenin hazımsızlığı kendisinde vardır.
       
Hemşerilerim mahkeme kararından bile haberi olmayan bizlerin kaymakamlığın belediyemize tebligatı ile yıkım kararından haberdar olduk. Bizlerin vatandaşımıza yaptığımız WC binasını yıkacak gücümüz olmadığını sizlere paylaşmak istiyorum. Yıkmak isteyen buyursun yıksın. Açıklamasında bulundu
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.