RİZE'DE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA. BU DEĞİŞİKLİĞİ KİMLER YAPTI?
Haber
25 Haziran 2022 - Cumartesi 16:17
 
RİZE'DE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA. BU DEĞİŞİKLİĞİ KİMLER YAPTI?
Rize Haberi
RİZE'DE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA. BU DEĞİŞİKLİĞİ KİMLER YAPTI?

Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!

 
Doğu Karadeniz ve Rize’nin en önemli geçim kaynağı olan çay sektörüne ilişkin herkesin beklediği Çay Kanun Taslağı yaklaşık 15 önce meclise sunuldu. Fakat Çay Kanun Taslağı’yla ilgili Rize kamuoyunda oluşan yanlış bilgiler doğrultusunda bir sürü spekülasyonlar ortaya çıktı.
 

Her zaman söylediğimiz üzere hazırlanacak çay kanun taslağının çay tarımında, sanayisinde  ve ticaretinde bütün tarafları memnun edecek çayımızın katma değerini arttıracak nitelikte olması gerekmektedir. Bu zamana kadar hazırlanmış bütün taslaklarda taban fiyat açıklaması Bakanlık tarafından yapılır ibaresi olmasına ve yine hazırlanan diğer  taslaklarda yaş çay taban fiyati uygulaması olmasına rağmen sunulan bu taslakta bu maddelere neden yer verilmemiştir? Bütün tarafların memnuniyeti gözetilecekse  “Yaş çayın taban fiyatını Ulusal Çay Konseyi belirler” maddesi neden bu kanuna
konulmuştur?

 
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu olarak bizleri de zan altına bırakan Çay Kanun Tasarısı’nda böyle bir değişiklik kimin tarafından ne şekilde yapılmıştır? Bu değişikliğin yapılma sebebi nedir? İlgililer tüm bu soruların cevaplarını kamuoyuna açıklanmalıdır.
 

Açıklama yapılmayınca yanlış bilgiler kamuoyunu tedirgin ediyor ve yanlış yönlendiriyor. Bölgede özellikle Rize’de kamuoyu tarafından ve bizler tarafından böyle bir açıklama beklenmektedir.
 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur
 
 
Mehmet Erdoğan
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı
Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, GÜNDEME, BOMBA, GİBİ, DÜŞEN, AÇIKLAMA., BU, DEĞİŞİKLİĞİ, KİMLER, YAPTI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı