FLAŞ İDDİA. SOYLU GİDİYOR. YERİNE YİNE KARADENİZLİ BİR İSİM GELİYOR
Haber
21 Eylül 2022 - Çarşamba 10:40
 
FLAŞ İDDİA. SOYLU GİDİYOR. YERİNE YİNE KARADENİZLİ BİR İSİM GELİYOR
Siyaset Haberi
FLAŞ İDDİA. SOYLU GİDİYOR. YERİNE YİNE KARADENİZLİ BİR İSİM GELİYOR

Soylu yerine Çelik iddiası!


Seçim sath-ı mailine girmeden vitrinde değişikliğe gitmeye hazırlanan Erdoğan’ın, ismi sürekli olumsuzluklarla gündeme gelen Bakan Soylu’yu görevden almasının an meselesi olduğu ifade ediliyor.


AKP’li ağabeylerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarısı üzerine ilk neşterin İçişleri Bakanlığı’na geleceği ifade ediliyor. Gazetemizin “AKP’nin abilerinden ‘değişim’ uyarısı!” başlığıyla AKP’nin kurucu ağabeylerinin rahatsızlığını dile getirdiği haberiyle birlikte ilk değişimin yakında yaşanacağı belirtiliyor. İlk değişimin sürekli olumsuzluklarla gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yapılacağı kaydedilirken, yerine ise eski bakanlardan Faruk Çelik’in getirileceği ifade ediliyor.

İLK NEŞTER SOYLU’YA GELİYOR!


Vitrin isimlerin son dönemlerde şaibeli işlerle gündeme gelmesi AKP’nin kurucu ağabeylerini ve parti tabanını ciddi manada rahatsız etmesi üzerine kabineye neşter geliyor. Erdoğan tarafından ilk neşterin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya vurulacağı ifade edilirken, bunun sebebinin ise hem Soylu’nun sabıkalı isimlerle fotoğraflarının çıkması hem de parti hazırlığı içerisinde bulunduğu iddiasının olduğu kaydediliyor. Erdoğan’ın Soylu’yu görevden almasının ise an meselesi olduğu belirtiliyor.

 

“ÇELİK HAZIRLIK YAPIYOR”


Öte yandan sürekli kirli işlerle gündeme gelen isimlerle fotoğrafları çıkan Bakan Soylu’nun yerine eski isimlerden Faruk Çelik’in getirileceği öğrenildi. Ankara’da son dönemde sıkça dile getirilen bu iddiaya göre, Çelik’in hazırlık yaptığı ve yeni koltuğa oturacağı belirtiliyor. Çelik isminin seçilmesinin, seçim ile doğrudan ilişkili olduğu da kaydediliyor. Çelik’e yakın isimler, değişikliğin her an olabileceğini ifade ediyor.

 

Milli Gazete

Kaynak: Editör:
Etiketler: FLAŞ, İDDİA., SOYLU, GİDİYOR., YERİNE, YİNE, KARADENİZLİ, BİR, İSİM, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı