BU SÖZÜ RİZE DIŞINDA SÖYLEMEK POPÜLİST BİR DAVRANIŞTIR
Haber
17 Eylül 2022 - Cumartesi 09:36
 
BU SÖZÜ RİZE DIŞINDA SÖYLEMEK POPÜLİST BİR DAVRANIŞTIR
Siyaset Haberi
BU SÖZÜ RİZE DIŞINDA SÖYLEMEK POPÜLİST BİR DAVRANIŞTIR

Rize Memleket Partisi genel başkanı Rize'nin torunu Muharrem İNCE yi ağırladı.
   
Memleket partisi il başkanlığının Rize öğretmen evinde düzenlemiş olduğu, Ulusal basının ve yerel Haber sitelerin temsilcilerinin de katıldığı kahvaltılı toplantının konuğu , Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İNCE idi.
   
Genel Başkan Çay ile Fındık ve ülke gündemindeki konular hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra, Rize'nin yerel medya temsilcilerinin sorularına cevap verdi.
   
 Muharrem İNCE, mazotun yüzde üç yüz gübrenin yüzde iki yüz arttığı bir ülkede,   yaş çay tabanına yüzde yetmiş küsür artırmak ,iki yüz bin çay müstahsilinin kabul edebileceği bir şey değildir dedi. Ülkemiz, dünya kuru çay üretiminin ilk beşinci sırasında olduğu halde,  beceriksiz yöneticilerden dolayı, Çayımız dünyada ve ülkemizde hak ettiği değeri görmediğini belirtti. Fındık üreticisinin durumunun ayni olduğunu belirten İNCE dünyada ilk sırada olduğumuz fındık üretiminde fakat ,dünya fındık fiyat belirlenmesinde yokuz ,Kim belirliyor küçük üreticiler olan İtalya veya Belçika devletleri kaybeden yine bizim üreticilerimiz olduğunu belirtti.
     
Genel başkan Muharrem İNCE ,Çay ve fındık değerlendirmesinden sonra basın toplantısının soru cevap şeklinde geçmesini istedi ,basın mensuplarından ülkemizdeki eğitim konusunda ki düşüncelerinin sorulması üzerine, kendisinin Bir Eğitimci olduğunu öğretmen olduğunu matematiğin içinde olmayan eğitimin eğitim olmadığını ,ülkemizdeki eğitim durumunun içler açısı olduğunu söyledi .
       
Bir başka basın mensubunun Alevi vatandaşların cem evleri için düşüncelerinin ne olduğunu sorulması üzerine, Genel başkan   Muharrem  İ
NCE,  Rize Alevi vatandaşlarının hiç olmadığı bir il olması münasebetiyle asıl beyanat verilecek bu ve bu gibi iller olduğunu, Alevilerin yoğun olduğu ilde cem evlerini ibadethane olarak kabul edeceğim demek popülist bir söylem olduğunu belirterek, bizim iktidarımız cem evlerini ibadethane olarak kabul edeceklerini belirtti.
       
Bir başka gazeteci arkadaşın, ülkemizdeki gündem olan tartışma konusunu sorması üzerine genel başkan İNCE Osmanlı'da bizim Cumhuriyet'te bizim İZMİR Marşı da bizim ,MEHTER Marşı da bizim olduğun belirterek, Memleket partisi olarak biz ,doğruya doğru yanlışa yanlış diyen bir anlayış içinde olduklarını ,Libya, mavi Vatan, Ege konusunda iktidara destek verdiklerini fakat ,Suriye politikalarına destek vermediklerini belirtti. Bizim iktidarımızda Suriyelilerin evlerine göndereceklerini belirtti. Başkan İNCE aynı zamanda İHA' ya SİHA' ya da destek verdiklerini belirtti .
       
Başka bir gazeteci arkadaşın millet ittifakına destek verecek misiniz sorusuna ise Genel başkan İNCE ,düşünce olarak bütün partilerin Cumhurbaşkanlığı seçimine katılmalarını istediğini Fakat, bu soruyu bana değil ikinci turda Ben kalırsam Bana Destek verecekler mi diye Onlara sorun ifadesinde bulundu.
       
RizeninSesi  haber müdürümüz  Bayram Arif TURAN'ın sayın genel başkan 2002-2009 arasındaki CHP grup başkan vekili iken meclis konuşmalarınız tıklama ve izleme rekoru kırıyordu ,Cumhurbaşkanı seçimlerin de CHP'nin oylarını 15 milyona çıkardınız sizler CHP içinde mücadele etmek yerine başka bir parti kurarak mücadele etmekten kaçtınız mı? Neden CHP'nin içinde mücadele etmediğiniz sorusuna ise memleket Partisi genel başkanı Rize torunu Muharrem İNCE cevaben, Atatürk genel başkan adayı olsa İsmet İnönü de genel sekreteri olmak için aday olsa, bugünkü cumhuriyet halk Partisi'nde seçilemez ifadesinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi'nin işgal altında olduğunu CHP de başarılı olursanız cezalandırılırsınız ifadesinde bulunarak, benim CHP il -ilçe ve tabanı ile herhangi bir sorunum olmadığını ,onların kendisinin kardeşleri olduklarını ifade ederek, yönetimdeki 3-5 kişiyle sorun yaşadığını belirterek derdinin CHP olmadığını derdinin AK Parti olduğunu ülkeyi uçurulma sürükleyenler olduğunu belirtti. Başkan İNCE Sakarya Meydan Muharebesi'ni Sakarya'da kutlayanlardan Atatürk'e Atatürk değil Mustafa Kemal diyenler, Dersimi Atatürk bombaladı diyen milletvekilinin olduğu ,iktidar oldukları zaman CHP'yi de kurtaracaklarını ifade etti.
         
Basın toplantısında Genel başkan İNCE nin sol tarafındaki gazetecilerin ilim li  sorulanına kimliklerini sormadan soru alırken ,sağ tarafındaki ve kendisini zorlayacak sorular soran gazetecilere hitaben her gazeteciye sorusunu sormadan ,gazeteci mısınız söylemesi birazcık garip şenlendi…Sanırım sabahın o saatinde kahvaltı yapmak için kimse o toplantıya katılmazdı...  
         
Memleket Partisi Rize il Başkanı Muhittin  BAYRAK ilk geniş tabanlı ve genel başkanın ağırlandığı basın toplantısındaki organizesi tam profesyonel gibi olduğunu belirtmek isterim. 


 
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: BU, SÖZÜ, RİZE, DIŞINDA, SÖYLEMEK, POPÜLİST, BİR, DAVRANIŞTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı