Yazı Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 12:25 Bu yazı 515 kez okundu
 
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
sabansimsek@rizeninsesi.net
 
 

Ali Güçlü oğlum ve Ayşe Nergis kızımdan sonra bir çocuğum(!) daha oldu.


Toplamda on ikinci, mesleki alanda üçüncü kitabımız çıktı... 


Çok kaliteli kağıt, 372 sayfa, yüzlerce özgün resim ve renkli baskı... 


Alanında özgün formatıyla örneği olmayan bir kitap... 


Kartal EAH Göz Kliniğinde bir yıllık eğitsel ve akademik çalışmalarımız, zor olgularda ne yaptığımız, paramedikal faaliyetlerimizle birlikte, kısaca neyimiz varsa ortaya kondu ve meslektaşlarla paylaşıldı. 


Sadece kitaplaştırılması altı aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu eser, kısmet olursa her yıl hazırlanacak ve gelişmiş bir klinik olarak tecrübelerimiz ülkemizdeki diğer klinik ve meslektaşlarımıza aktarılacaktır. 


Devletten beş kuruş dahi maddi yardım almadan, tamamen kendi emeğimizle, imkanlarımızla ve basım aşamasında ilgili bir firmanın maddi desteğiyle başarıldı bu iş. 


Ne yazık ki; gücümüz ancak 1000 adet basmaya yetebildi. Bunun 300 adeti kitap evine telif hakkı almaksızın bilaücret verildi. 700 adeti ise ücretsiz olarak fakültelere, kliniklere postalanacak ve meslektaşlara elden dağıtılacaktır. 


...Biz bilimin ve kaliteli hizmetin ancak bu şekilde, yayana getirerek, üst üste koyarak, her gün bilinenin üstüne yeni bir şey koyarak gelişebileceğine, yaygınlaşabileceğine ve sağlık sunumuna yansıyabileceğine inanıyoruz. 


Çünkü “Arts longa vita brevis.” 
(Sanat-bilim uzun hayat kısadır.) 


Türk oftalmoloji camiasına ve bunun karınca kaderince katkı sağlayacağı daha nitelikli göz sağlığı hizmetini alacak olan aziz milletimize hayırlı olsun. 

 
Etiketler: ŞABAN, ŞİMŞEK’İN, MESLEKİ, ALANDAKİ, ÜÇÜNCÜ, KİTABI, ÇIKTI.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı