Yazı Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 19:13 Bu yazı 906 kez okundu
 
"Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"
Güngör ÖKSÜZ
gungor@rizeninsesi.net
 
 

"Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"


AK Parti seçmeni Ankara'ya mesaj gönderdi.Rizedeki Temsilcileriniz,Kibriti yaktı ormanı tam yanacakken bu halk yetişti.Bu halk Rahmi Metin hariç,Reis sızı çok seviyoruz ama teşkilatlarınızı,bürokratlarınızı çok şımarık bunları gözden geçirin dedi.
Rize seçmeni Rahmi Metin 72,99 oyunu verirken, Belediye Meclisi;57,52  İl genel meclisi ;59.88 oy alirken elindeki 4 belediyeyi de kaptirarak Birilerine dökme su ile değirmen dönmeyeceğini onlara bu seçmen bir boşlukta yürüdüklerini hatırlattı.

 

Teşkilatların örgütlenmiş dostlar ve kurgulanmış ekran görüntüleri ile bu işlerin yürümedigini hatırlattı. “Acemi” gördükleri kurucu politik kadroları hedef alarak“Eski”leri silerek yeni kadrolar yapanlar öte yandan eskilerin fikrinden istifade etmedıler.Bu Temsilcilerimiz bir beyin envanteri yaparlarsa,daha önce bir çok kez yazılarımda yaşanacaklari dile getirdim fakat dostlarimiz ehliyet ve liyakat sahibi olanlara makam vermeyerek kendi adamlarını bir yerlere yerleştirme derdindeydi malesef.. Ankara’daki dostlariyla  taşları yerinden oynattilar.Fakat,Rize seçmenini hesaba katmadılar“Rahmi Metin"sayesinde bir yıkımdan Ak parti  kurtarıldı.

 

Yeni bir üst bürokrat gelince hemen ziyaretler, hediyeler, Media, STK, siyaset, işadamı, kanaat önderi kim varsa adamı kuşatıyorlar. Herkes sanki birbirinden habersiz gibi belli kişileri övüyor, belli kişiler hakkında yalan, iftira ne verse söylüyorlar. Şehre üst düzey biri gelse karşılayanlar arasında onlar vardır. Hatta en öndedirler. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler. Bu lanet olası adamlar kaşıkları belinde dolaşan tipler. Her yerde de varlar. Bunların her hangi bir görüşüde yok.  


Mesela birinden söz ediyorlar adamin gitmediği parti kalmamış, tabii şimdi o kişileri merak ediyorum nerdedir aceba? Harika tipler, herkes ikna ediyorlar. Onlar da bu insanlara nasıl kanıyorlarsa. Bu işte bir terslik var ama! Bir anda “Kıraldan fazla kıralcı” olu veriyorlar ve sonra kıral adına racon kesiyorlar. Terör estiriyorlar. Bir anda muteber adam olu veriyorlar, dün nasıl “Kurucularin defterlerin'den sildilerse,bugün de yine işbaşındaydılar! Bakın,bugün nasil eş dost meclis listeleri aday yaptıysalar, bu adayların bir hedef kitlesi yada seçmeni varmı diye bakmadılar? Bunlara sırf eşim dostum diye yardım ettiylerse şimdi siyasi, bürokratlarla beraber bedel ödemek zorundadırlar. Sizlere denmedi mi ki “Eşe,dosta yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur”. Kibir küpü, ehliyet ve liyakat sahibi olmayanlara makam verenler Yaptıklarının cezasını çekmelidirler.

 

İşte bunun için bizler  sizleri şeytan aldatmasın” diye uyarıyorduk.İl adaylarınızı dostlarinizla beraber belirledınız. İlçeleri,Belediye Meclisleri var. Belli bir özen yok değil, güzel, doğru isimlerimi belirledik yanlışmı doğrumu bakmadiniz.Yanlış adamlara kim kefil oluyor, bu işe kim aracılık ediyor onlara baktınizmi?İlçe ve belediye meclisleri için de aynı şekilde hassasiyet gösterdinizmi?

 

Yoksa bu seçimde başari sağladik,yok Türkiye birincisi oldukmu?  diyeceksiniz!kimse övünmesin bu seçimde seçmen size şunu dedi.Rahmi beyle devam reis sızı çok seviyoruz ama teşkilatlarınızı ve bürokratlarınızı çok şımarık çok Kıbırlı buluyoruz bunları bir gözden geçirin dedi.

 
Etiketler: "Rize'den, Ankara'ya, Mesaj, Var",
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Ekim 2019
Reis'in Yanında Duracak Cesur Rizeliler Lazım!
706 Okunma.
28 Eylül 2019
Rizeli İle Erdoğan Arasındaki Bağı Soğutmayın. “RİZE BUNU AFFETMEZ”
570 Okunma.
25 Eylül 2019
Bașkan Rahmi Metin Güzide bir anlayış ile Rize'yi yönetiyor
446 Okunma.
22 Eylül 2019
ÇAY'IN BAŞKENTİ OLAN RİZE, NEDEN ÜLKENİN LOJİSTİK DEPOLAMA ÜSSÜ OLMA HEDEFİNE YÜRÜYEMİYOR?
459 Okunma.
14 Eylül 2019
OVİT TÜNELİ RAFA, RİZE İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ TRABZON'A KAYDIRILDI
2168 Okunma.
11 Eylül 2019
SAĞLIKLI BİR RİZE NASIL OLMALI?
438 Okunma.
03 Eylül 2019
RİZE'DE YAVAŞ GİDEN BÜROKRASİ
535 Okunma.
26 Ağustos 2019
AK PARTİ RİZE'DE HEYACAN YOK.
925 Okunma.
05 Ağustos 2019
Rize'miz de Su baskını sorunu, nedenleri, sorumluları ve çözüm şekli..
1489 Okunma.
03 Temmuz 2019
Makro Bakış Açısıyla Rize Turizmi Nereye?
441 Okunma.
20 Haziran 2019
Siyasi Partiler Teşkilatları Ve Bürokratları İle Yüzleşmeli...
414 Okunma.
01 Haziran 2019
Rize AK Parti yönetimi seçim sonuçları nasıl değerlendiriliyor?
511 Okunma.
19 Mayıs 2019
Kurucu Ak sakallıların İftar Buluşmasi Neden Rahatsızlık Verdi?
718 Okunma.
14 Mayıs 2019
Karadeniz'in Doğusu ve Batısı
513 Okunma.
05 Mayıs 2019
Rize'yi Sürükleyici Sektör Turizmdir.
489 Okunma.
29 Nisan 2019
Rize nasıl girişimci cazibe merkezi olur?
637 Okunma.
27 Nisan 2019
Ak Parti Rize'de Kendisi ile Yüzleşmeli.....
676 Okunma.
10 Nisan 2019
Rize Doğu Karadeniz'in Parlayan Yıldızı
1189 Okunma.
Haber Yazılımı