Yazı Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 15:57
 
OVİT TÜNELİ RAFA, RİZE İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ TRABZON'A KAYDIRILDI
Güngör ÖKSÜZ
[email protected]
 
 
 
2012 yılın'da büyük üğrașlar verilen, RİZE İYİDERE LOJİSTİK  MERKEZİ adi değiștirilerek Trabzon'un Arsin ilçesine Trabzon yatirim adasi olarak kaydırıldı. 
 
Hatırlıyor musunuz,Rizeli siyasetçilerimiz Sayın Cumhurbașkanımızın İyidere’deki  karşılama  esnasında otobüsün üzerinde, ‘Biz Ovit’i  yapıyoruz. Rize’yi Ovit sonrasına hazırlayacağız demişti. Dönemin Rize il genel meclisi üyesi olan Muhammet Agun'un meclise Önerge vererek bașlatılan İyidere lojistik merkezi projesi yatırım inceleme komisyonu başkanı Hakan Gültekin ile dönemin, Gümrük bakanı Hayati Yazici Ile proje üzerinde çok büyük katkilar sunan, Milletvekili Sayın Hasan Karal'ın özverili çalișmalari ile dört kurumla beraber hareket edılerek eski çaykur genel müdürü Tuncer Ergüven komisyona sunum yapmiș, Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi, Rize borsasi ve Ticaret odası Ile birlikte bir buçuk yıl üzerine çalışılarak Ankara'ya gönderilen proje Sayın Cumhurbașkanımızın onayına sunularak sözü alınan yıllardır üzerine bűyük emekler verilen RİZE İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ projesi bir siyasi beceriksizliğin kurbani olarak haksiz bir șekilde elimizden alindi.
 
Siyasetçilerimiz, dönemin Gümrük Bakanı zor bir soru gibi düşünmeyin bu soruyu .İşletme körlüğüne tutulmuş bu teşkilat mantalitesi ile Riz'enin yönetilemiyeceğini öğrenin artık.
 
Aslında bunların çok kolay yanıtı var. Evet ya da hayır denilecek bir yanıta sahip bu soru. Rize șehri olarak bu kaybın en büyük sorumlusu siyasi kadrolarimizdır…
 
Yıllar'dır üzerine bűyük emekler verilen RİZE İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ  beceriksizliğin bir kurbani olarak haksiz bir șekilde elimizden alinmiș olmasi. Siyaset açısından elzem olanın yapılmadığının kanısındayım.
 
Aslında yapilacak bir şey daha var.
 
O da Rize'deki bu siyasiyi revize edilmesi olmalıdır. Bu işletme körlüğüne tutulmuş Ak Parti’nin teşkilatlarının ‘yüksek torpili’ ile iş başına gelen il yöneticilerini yukarıdan aşağıya değiştirin Sayın Cumhurbaşkanım. Kazanan Ak Parti ve Rize olur inanın buna.
 
Hısım akraba, sendika, parti yöneticisi,milletvekili ve bakan torpili ile iş başına gelen bu yöneticileri baştan aşağıya yenileyin. Hantal, kayırmacı, iş üretmeyen, şikâyetleri dahi kanunun arkasına dolanarak yanıtlayan bu siyasi yapıyı davranışları ve becerisizlikleri ile ön plana çıkan o kadar çok Rize’de  siyasetçi ve yönetici var ki Sayın Cumhurbaşkanım. Bunu öğrenmek çok zor değil aslında.
 
Bu Șehrin mevcut siyasi konjektorunun bașarisizliklari mercek altına alınması gerektiği kanisindayim. Bu bașarisiz siyasi yapı sizlerin önüne geçmiș șehirde siyasi bazi kișilerin kayırdığı kişiye mükâfat olarak siyasi torpille yetki ve sorumluluk vermekle iyi etmişsiniz’ denircesine uygulamalar yaşanıyor Sayın Cumhurbaşkanım. .
 
Daha o kadar sayacak yanlış ve yanlı uygulamalar var ki, liyakat hak getire… Şimdi dönüp sorsanız zat_ı âllerine Rize’de bu anlatılanların hiçbiri yok derler. 
 
Günlerce olumsuzluklar ile heder olan milli servetlerimiz konusunda kimsenin kılını kıpırdattığı yok. Siyasi yetkililere göre yan bahçe, arka bahçe açmışlar kendilerine. Șehrin siyaseti bu nedenle yerlerde. 
 
Bu Siyasetçiler yüzünden de insanlar iktidar partisine karşı tavır takınıp oylarını da buna göre vererek bir adet intikam alırcasına sandıktan oy çıkıyor. 
 
Bu Șehrin sesi olacak örgütleri de kendilerini siyasete göre şekillendirmişler.Rize’ye yatırım konusunda Bu șehre bilgi becerisini katacak halk Ile iç içe olacak idealist kimlikler gerekiyor. 
 
Rize’nın size ihtiyacı var. Sizin o dik duruş ve kararlılığınız, siyaseten işletme körlüğüne yakalanan teşkilatların atadığı yöneticilerden kurtulmak durumundasınız. 
 
Aksi halde… Değişen bir şey olmaz. 
 
Ak Parti iktidarına en fazla zevali ehliyetsiz, liyakatsiz yöneticiler zarar getiriyor Sayın Cumhurbaşkanım. Bir adet Rize fotoğrafını bugünkü köşe yazımda dile getirmek istedim.
 
Umarım sayenizde çok şey değişir.
 
Bu kent, bu beceriksiz ve kayırmacı yöneticilerden kurtulur. Buna çok ihtiyacımız var. Allah sizden razı olsun diyorum ve bu kentin sahibinin siz olmasını istiyoruz.
 
Etiketler: OVİT, TÜNELİ, RAFA,, RİZE, İYİDERE, LOJİSTİK, MERKEZİ, TRABZON'A, , KAYDIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı