Yazı Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 19:46
 
FETOŞÇULAR
İlyas Ülkü Tuğcu
[email protected]
 
 

Değerli okuyucu kardeşlerim.Sizlere, sevgi, saygı,selamlar. 


Geçmiş ile bugünü ,Geçmiş ile geleceği,bu gün ile geleceği kısa ve özlü değerlendirelim. 


Dün: Sayın  Fethullah Gülen, 


Sayın Hoca Efendi, 


Sayın Gülen. 


Bu gün:Terorist  FETO 


Evet bu hitap ve söylemleri televizyon kanallarından duyduk.Gazete ve kitaplardan okuduk.


Kendi televizyon kanalından ağlayarak, ellerini havaya açarak dua ederek namaz kılışlarını izledik. Yolundan gitmeyenlere G A V U R  dedik. Dinsiz,imansız dedik. Her türlü hakareti yaptık. Sözde din adına. Evlerini, apartmanlarını satıp hesabına yatıranları gördük. Babam apartmanı satıp Feto’ya verecek. Evsiz kalacağız diye ağlayanları gördük. Dinle, Müslümanlıkla ilişkisi yoktur dedik. Olmaz hakaretleri yedik.Aşağılandık. 1980 sonrası kendi gazetesi olan ZAMAN GAZETESİNİ  resmi gazete yaptılar. İş yeri sahipleri abone olup kasalarının üzerine koydular. Ne acıklı durum  değil mi? Geleceği göremeyenler aklı ve zekası kıt olanlar günümüzde neredeler?Para ve malımız dışında karımızı-zararımızı hesap edemiyoruz.
 


Evet değerli okuyucu kardeşlerim,çocuğunu Fetoşun okullarına, dershanelerine vermeyenler  Müslüman  değillerdi. Hani ışık evlerinde  ibadet yapıyorlardı. KURAN okuyorlardı. Vatanını,bayrağını, dinini, imanını seven kişiler hiçbir zaman beslemedi o  A D İ L E R İ. 


Bir yaşadığım anımı paylaşayam sizlerle: Merkez Kurtuluş İlköğretim Okulunda öğretmenim. Kızım  4.sınıfta okuyor. Sınıfının ve okulun birincisi. Fetoşla yatan, Fetoşla kalkan, çoğunluğun tanıdığı bir  öğretmen bir hafta geceli gündüzlü,teneffüs aralarında peşime gezdi. İsteği çocuğumu Fetonun okulu Şahikaya vermekti. Her türlü masrafı Fetodan. Okul bedava, kurslar bedava, dersler bedava.  Velhasıl herşey  bedava.  Ben büyük bir aptallık yaptım.  O öğretmene  dedim ki; Fetoş bana maaşta bağlasa ben çocuğumu onun okuluna  vermem.Net ve tavizsiz duruşum karşısında konu kapandı. Bizim dinimizde eğilmek yoktur. DİK  DURACAĞIZ. 


Dün Fetoyu Peygamber gibi görenler yavaş yavaş dönekleşiyor.Kesinlikle taviz vermeyin onlara.Yalan-dolan kıvırtma herşey var onlarda. 


Konuşmasıyla, yazmasıyla insanları tanıyamayız. Konuştuklarını, yazdıklarını yaşam sürecinde nakış, nakış, dikiş, dikiş uyguluyorsa  tanır ,örnek alır ve inanırsınız  O ‘ na. Duygusal bir milletiz  VESSELAMMM. Gördüğümüze, yaşadığımıza  değil,  duyduğumuza inananız. 


Dünün Fetoşları bugün lanet yağdırıyor.İNANALIM   MI  ???? 


Değerli okuyucu kardeşlerim. 


ALLAHIMIZ  aynı   ALLAH, 


PEYGAMBERİMİZ   aynı  PEYGAMBER, 


Neyi  paylaşamıyoruz. 


Yoğun bir sessizlik içinde kendimizi  sorgulayalım. 


Kalın sağlıcakla. 

 
Etiketler: FETOŞÇULAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı