Yazı Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:12 Bu yazı 945 kez okundu
 
AK PARTİ RİZE'DE HEYACAN YOK.
Güngör ÖKSÜZ
gungor@rizeninsesi.net
 
 
Ak Parti'de tüm dönemlerin bir hikayesi varken bu dönem teşkilat ve meclis aritmetiğinde Rize'de geçtigimiz seçim hikayesiz ve heyecansız bitti. 16 yıldır seçimlerde heyecan ve coşkunun yaşandığı Ak partide geçtiğimiz seçimde heyecan olmaması dikkatlerden kaçmadı. Rize Ak parti teşkilatlarinda TBMM'de Ŕize en hareketsiz dönemi olarak kayıtlarda yerini aldi. Özellikle yerel seçimlerde kalabalıklarla gezen Ak parti Rize teşkilatı yerel seçimde görevliler haricinde teşkilat yöneticilerinin sahada ve tv ekranlarinda görülmemesi Belediye başkanı haricinde  sahalara fiili olarak inen teşkilat mesubunun az oluşu ve işi sıkı tutmaması ile Ak partinin Rize'de genelde oy kaybetmesi oluşan boşluk, teşkilatlarda butunleştirme sağlanamasi sonucu Ak Parti, Rize'de konumunu kullanamaz hale getirdi.

Reis aşığı görünenlerin çoğu platonik bir aşkla aşklarını tazeliyor.
 
Böyle dost varken düşmana gerek yok misali Şeytanı kulağa ezan okutturacak muhalefete rahmet okutturacak bir hal içine girmişler.
 
Ak Parti Rize Teşkilatlarinda ciddi bir huzursuzluk var. Huzursuzluklar zamanında çözümlenmezse ileriye dönük büyük zararlar verir. Hem eldekilerden hemde elde edilmek istenilenlerden olmak da var. 
 
Teşkilat mesubunun nereli veya ne iş yaptiğindan ćok dürüstlüğü liyakata önem verip vermediği sorgulanmalı.
 
Herkes çok başlılıktan ve kimsenin kimseyi dinlememesinden şikayetçi.  Birde şu görüş var; duruş, vizyon, hitabet ve insan ilişkileri çok zayıf. KARİZMA dediğimiz şey yani.Hitabet dili çok önemli. Bizler şehrimizi temsil eden unsurları gururla işaret etmeli ve anlatmalıyız. Mahcup olarak ve kırdıkları potlarla değil.  Anlattıkları ile kitleleri cezbeden yöneticiler istiyoruz. Olacak mı göreceğiz yakında.
 
Gelelim Rize AK Parti İl Başkanlığı konusuna ; Rize AK Partinin kuruluşundan bugüne kadar süreç içerisinde Kurucu İl Başkanın’dan sonra Rize İl Başkanlığı konusunda kimi zaman atama, kimi zamanda kongrelerle birlikte İl Başkanları geldi geçti.
 
Sorumlu bir vatandaş, toplumun nabzını yakından takip eden bir kişi olarak yaşadığımız topraklarda huzuru, birliği isteyen bir kişi olarak şu tespitlerimizi paylaşmayı boynumun borcu olarak biliyorum.
 
AK Parti' li yöneticiler ve partilililer öncelikle dış görüntü tutuculuğundan çıkmalı. Yönetime girmeyi düşünen kişinin ilk başta üstüne başına çeki düzen vermeyi düşünmesi aslında durumun vehametini gösteriyor. Kadınsa başı kapanmalı erkekse sürekli dini vaiz hutbeleriyle dolaşmalı. Bunlar aslında gelmek isteyenleri de korkutur ve uzaklaştırır. Elhamdülillah herkesin inancı kendine. Tabi ki resmiyetin, protokolün ve devlet erkânının bir giyim tarzı olmalı. Ama kaş yapayım derken göz çıkarmayı istemeyiz elbette hiç birimiz. Yani diyeceğim şu ki; daha kucaklayıcı olunmalı. Hele bu süreçte. Tam da Rize'nin uzanacak ellere ihtiyacı olan bir dönemde. Topluma dokunan, anlayan, nefes katan ve yaraları saran insanlar lazım bize. Hep diyorum ya, insanlar arasında bir ayrım yapılacak ise VİCDAN da yapılsın. Vicdansızlar dışlansın hatta sürgün edilsin vahşi doğaya. VİCDAN AYRIMCILIĞINA EVET!! diyenlerdenim. Bize ne lazım biliyor musunuz? Her an her insana ulaşabilen, gerektiği durumda onlar gibi olmayı becerebilen ve herkesi olduğu gibi kabul edebilen insanlar lazım. 
 
Bir diğer dikkat edilmesi gereken ve gerçekten ciddi rahatsızlık uyandıran durumda şu; herkesin AK Parti adını kullanarak şehrin belli noktalarını parsellemeye çalışması. Misal bir dernek her adımında başkalarına adım atma hakkı tanımazsa, resmi tüm kurumları kendinden başkasına yaklaştırmazsa ne olur? Tepkiler çığ gibi büyür. Hem o STK ya hemde yanında duran resmi kurumlara. Bir taraf toplum için faydalı çalışmalar sunup destek isteyince bulamazken bir diğer taraf maddi manevi tüm şartlardan faydalanıyorsa OLMAZZZZ.
 
Rize gibi küçük illerde İl Başkanlığını yani uzun lafın kısası şu; AK Parti İl Başkanı olacak kişinin nereli olduğu veya önemli bir mevkide olmasının çok bir önemi yok. Bir kentin milletvekillerinin Ne olması önemlidir. Neden Ankara’ya gönderdiğimiz vekiller Rizeli olmalıdır ki gittiğimizde hemşerilerimizin yanına gittiğimizi bilmeliyiz. Adam gibi adam olsun dürüst olsun, uzlaşmacı olsun, Kendisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsilcisi olarak değil , AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ildeki temsilcisi olarak görsün. Nereli olduğunun yada ne iş yaptığı önemi olmasın, bir kaç kişinin veya bir kaç STK’ nın değil tüm herkesin İl Başkanı olmalı. Bakalım bu süreç sonunda nasıl bir il başkanı olacak bekleyip göreceğiz.
 
Etiketler: AK, PARTİ, RİZE'DE, HEYACAN, YOK.,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Ekim 2019
Reis'in Yanında Duracak Cesur Rizeliler Lazım!
806 Okunma.
28 Eylül 2019
Rizeli İle Erdoğan Arasındaki Bağı Soğutmayın. “RİZE BUNU AFFETMEZ”
604 Okunma.
25 Eylül 2019
Bașkan Rahmi Metin Güzide bir anlayış ile Rize'yi yönetiyor
479 Okunma.
22 Eylül 2019
ÇAY'IN BAŞKENTİ OLAN RİZE, NEDEN ÜLKENİN LOJİSTİK DEPOLAMA ÜSSÜ OLMA HEDEFİNE YÜRÜYEMİYOR?
498 Okunma.
14 Eylül 2019
OVİT TÜNELİ RAFA, RİZE İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİ TRABZON'A KAYDIRILDI
2220 Okunma.
11 Eylül 2019
SAĞLIKLI BİR RİZE NASIL OLMALI?
499 Okunma.
03 Eylül 2019
RİZE'DE YAVAŞ GİDEN BÜROKRASİ
570 Okunma.
05 Ağustos 2019
Rize'miz de Su baskını sorunu, nedenleri, sorumluları ve çözüm şekli..
1515 Okunma.
03 Temmuz 2019
Makro Bakış Açısıyla Rize Turizmi Nereye?
473 Okunma.
20 Haziran 2019
Siyasi Partiler Teşkilatları Ve Bürokratları İle Yüzleşmeli...
441 Okunma.
01 Haziran 2019
Rize AK Parti yönetimi seçim sonuçları nasıl değerlendiriliyor?
543 Okunma.
19 Mayıs 2019
Kurucu Ak sakallıların İftar Buluşmasi Neden Rahatsızlık Verdi?
744 Okunma.
14 Mayıs 2019
Karadeniz'in Doğusu ve Batısı
535 Okunma.
05 Mayıs 2019
Rize'yi Sürükleyici Sektör Turizmdir.
506 Okunma.
29 Nisan 2019
Rize nasıl girişimci cazibe merkezi olur?
664 Okunma.
27 Nisan 2019
Ak Parti Rize'de Kendisi ile Yüzleşmeli.....
700 Okunma.
10 Nisan 2019
Rize Doğu Karadeniz'in Parlayan Yıldızı
1247 Okunma.
06 Nisan 2019
"Rize'den Ankara'ya Mesaj Var"
947 Okunma.
Haber Yazılımı