YÜZ ESTETİĞİNDE CERRAHİYE DÖNÜŞ BAŞLADI
Haber
21 Mayıs 2019 - Salı 16:35
 
YÜZ ESTETİĞİNDE CERRAHİYE DÖNÜŞ BAŞLADI
Sağlık Haberi
YÜZ ESTETİĞİNDE CERRAHİYE DÖNÜŞ BAŞLADI

Yüzündeki yaşlı görünümden şikayetçi her kadının en az bir kere denediği cerrahi olmayan yöntemlerin yetersizliği, kadınları kalıcı yöntem arayışına itiyor.

 

Yüz estetiği kişinin özgüvenini direkt olarak etkilediğinden tercih edilen yöntem ve uygulamalar kimi zaman mutluluk kimi zaman da hayal kırıklığı ile neticelenebiliyor. Yüz estetiğinde etkili bir sonuç elde etmek için etkin bir cerrahi yöntemi uygulamanın gerektiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul, dünyada yüz estetiğinde en çok tercih edilen yepyeni bir yöntem “Space Lift” i Türkiye’de uygulamaya başladı.

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul: “Yüz estetiğinde etkili bir sonuç elde etmek istiyorsak etkin bir cerrahi uygulamamız gerekiyor. Dünyada yüz germe operasyonlarında en çok tercih edilen yepyeni bir uygulama olan “Space Lift” ülkemizde de çok fazla kişinin tercihi olmaya başladı.

 

Yüzümüzde alın, göz çevresi, orta yüz, alt yanak ve boyun olmak üzere estetik açıdan genç veya yaşlı görünmemize neden olan bazı bölgeler var. “Space Lift” uygulamasında sarkmış olan bir dokuyu yeni keşfedilen güvenli boşluklar (space) içerisinde ilerleyerek eski bulunduğu yere taşıyıp kalıcı olarak sabitliyoruz. Aynı zamanda bu bölgelerde önemli bir damar sinir yapısının bulunmaması hem ameliyatı daha güvenli hale getiriyor hem de daha hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanmasını sağlıyor. Her şeyden önemlisi tam anlamıyla sarkmış olan dokular, genç yaşlarda bulundukları noktaya tekrar taşınmış oluyorlar ki bu yüzden natürel bir görünüm elde edebiliyoruz. Kişi bu uygulamayla en az 10-15 yıl önceki görüntüsüne kavuşabiliyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜZ, ESTETİĞİNDE, CERRAHİYE, DÖNÜŞ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı