Haber Detayı
25 Mart 1999 - Perşembe 11:50
 
Yaz Geliyor... Gözlükte Lider "RİZE DEVA" Optik
Diğer Haberi
Yaz Geliyor... Gözlükte Lider

GÖZLÜKTE LİDER; ‘’RİZE DEVA’’ OPTİK…

‘’ Gözlerinizin Önündeki Fark’’ Rize Deva Optik…

Gözlük sektöründe 45 yıllık Tecrübesiyle Optik alanında Rize’nin en deneyimli kadrosuyla uzun yıllar hizmet veren Deva Optik; Atatürk caddesi üzerinde bulunan iş yerinin modern bir şekilde dizayn edilerek, müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Deva Optik; Rize ve çevresinin en önemli tercihi ve gururu olan bu şirket, 1972 yılında Merhum Seyfettin Çalışır tarafından kurulmuştur. Eczacılık Fakültesi mezunu olan ve uzun yıllar Eczacılık yapan merhum Seyfettin Çalışır; 1970 Yılında katıldığı kursta aldığı gözlük açma belgesiyle, Türkiye de ilk sıralarda, Rize de ise ilk Fenni Gözlükçüler arasında yer alarak işe başladı.

//

Rahmetli Seyfettin Çalışır; Rize’ de genç yaşta Eczacılığa başlamış olup, daha sonra gözlükte önemli bir boşluk olan Fenni gözlükçülük alanında hizmet vermeye başladı. Vefat ettiği güne kadar geçen ömrü süresince çalışkanlığı, müşterisine davranış şekli, dürüstlüğü, yenilikçiliği ve her şeyden önce insani kişiliği, beşeri münasebeti hep öne çıkmış bir kişi olarak tanındı. Rahmetli Seyfettin Çalışırı Rizeliler unutmamış olup, her zaman anılmaktadır.

DEVA OPTİK 45 YAŞINDA:

Rahmetli olan Seyfettin Çalışır dan sonra Deva Optik A.Ş. yi; babadan kalan tecrübe ve kişiliğiyle oğlu Mehmet Çalışır devam ettirmeye başladı.

Mehmet Çalışır: ‘’Öncelikle babama Allahtan rahmet diliyorum.Babamdan kalan mirası onun çizgisinden taviz vermeden sürdürmeye devam ediyoruz. Deneyim ve tecrübeli ekibimizle birlikte; önemli olan mesleğimizin sorumluluğu ve öneminin farkında olmaktır. İnsan sağlığı için tehlike oluşturacak hiçbir ticari faaliyet içinde bulunmamak, sattığımız her bir ürünün her koşulda arkasında durmaktır’’ dedi..

//

Aslında diğerlerinden en büyük farkımız olan hizmetimizin olmazsa olmaz parçası olan personelimizin 45 yıllık deneyim ve tecrübelerinin öne çıkmasıdır diyen Mehmet Çalışır: ‘’Amacımız; ‘’ Satışta biten değil, satışla başlayan dostluklar kurmak ve bunu yıllarca taşımaktır’’.. Doğduğumuz, büyüdüğümüz ilin gururu olmak en büyük değerlerimizdir.’’ Dedi..

Kurucumuz Merhum Babam Seyfettin Çalışır’ın temel ilkeleri olarak belirlediği: ‘’ Ticarette dürüstlük, kurumumuzda yenilikçilik ve hizmette mükemmeliyetçilik’’. İşte bizi biz yapan 45 yıldır lider olarak ayakta tutan vazgeçemediklerimizdir.’’ Dedi.

Orhan YAZICILAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, Geliyor..., Gözlükte, Lider, "RİZE, DEVA", Optik,
Yorumlar
Haber Yazılımı