Haber Detayı
03 Haziran 2015 - Çarşamba 23:12
 
Üniversite Öğrencileri Yaşanacak Bir Türkiye İstiyor.
Diğer Haberi
Üniversite Öğrencileri Yaşanacak Bir Türkiye İstiyor.

Rize'de yüksek öğrenim gören öğrencilerle biraraya gelen CHP Milletvekili Adayları Kenan Bıyık ve Tahsin Ocaklı, öğrencilerin sorunlarını dinledi. Vekil Adayları Bıyık ile Ocaklı, öğrencilere; CHP'nin, 'Yaşanacak Bir Türkiye'yi nasıl inşa edeceğini anlattı.

Ülkenin kaynakları, millete küfredenlerin de içinde yer aldığı dolar milyarderlerine akıtılırken, öğrencisine yeterli sayıda ve kaliteli yurt hizmeti sağlanamadığını belirten CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, CHP iktidarında Yaşanacak Bir Türkiye kurulacağını, üniversite öğrencilerinin de Yaşanacak Türkiye'nin kaynaklarından daha fazla pay alacağını söyledi.

CHP Rize İl Gençlik Kollarının organizasyonuyla sahilde bir kafeteryada üniversite öğrencileriyle biraraya gelen Milletvekili Adayları Kenan Bıyık ve Tahsin Ocaklı, öğrencilerin sorunlarını dikkatle dinlediler. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Bıyık ve Ocaklı, Rize Milletvekili olarak, Rize'deki üniversite öğrencilerinin yurt, ulaşım ve sosyal alan eksikliği sorunlarının giderilmesi sözü verdiler.

CHP Adayları, öğrencilere ayrıca, CHP iktidarında yapılacak hizmetleri anlattı. Maddi imkanları yetersiz olan öğrencilere karşılıksız eğitim bursu verileceğini, bir yıl içinde en fazla iki kişilik odalardan oluşan, sıcak suyu ve geniş bant internet bağlantısı olan yeteri kadar yurt inşa edileceğini, ihtiyacı olan tüm gençlere, ücretsiz yurt ve şehir içi ulaşım imkanı verileceğini söyleyen CHP adayları, bir vesayet kurumu olan YÖK'ün kaldırılarak, üniversite yönetiminde öğrencilerin de söz sahibi olacağını ifade ettiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, Öğrencileri, Yaşanacak, Bir, Türkiye, İstiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı