Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 20:14 Bu haber 3938 kez okundu
 
Trabzon’da yatırım adası projesi onaylanıyor, Rize'de ...
Rize Haberi
 Trabzon’da yatırım adası projesi onaylanıyor, Rize'de ...

 RİZEYE SPONSOR KOMŞUYA DEVLET 


Yıllardır bekletildiğimiz İYİDERE LOJİSTİK için RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. 


Geçen seçimler öncesi iktidar Milletvekili ve Bakanı tarafından kesin yapılacak sözü verilen İyidere Lojistik merkez konusunda ilerleme olmaması RTSO Başkanımızı haklı olarak bayağı kızdırdı. 


Yapılacak ve planlandığı söylenen İyidere Lojistiğin akıbetini soranlara “Seçilenlerde verdikleri sözleri yerine getirmesi lazım vatandaş, kamuoyu bunu bekler. Bölgemiz açısından değerlendirdiğimiz zaman ilimiz açısından değerlendirdiğimiz zaman da bu bölge için verilen sözler var, yani miting meydanlarında verilen vaatler var. Vatandaş bunun sorgulamasını yapar. Yapması da doğal’. 


Başkan Karamehmetoğlu’ bu konu için artık konuşmaktan da yoruldum ’diyorsa demek ki işler iyi gitmiyor. 


Bütün projeler bitmiş, ihale aşamasına gelmiş şu anda Ulaştırma Bakanının orada bekliyormuş.  


Atanmış Ulaştırma Bakanında İyidere Lojistik neyi bekliyor? 


Hükümetin ve Devletin başı Erdoğan’ın bu konudan haberi yok mu? 


Cumhurbaşkanı, Lojistiğin atanmış Ulaştırma Bakanında beklediğini öğrenirse inanıyorum ki gereğini yapacaktır. 


RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu açıklamasında‘ Lojistik merkez için bakanlık tarafından özel sektör yatırımcısı aranıyor. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın projesi. Böyle bir ortamda bizim projeler için bir yatırımcı ararken bir de bakıyorsun Trabzon’da yatırım adası projesi onaylanıyor. O zaman bende buradan şunu söylüyorum. Acaba bu yatırım adasının onaylanması ile birlikte bizim İyidere’deki lojistik merkezi ağır ağır raftan kaldırılıp orayı mı harekete geçirmek istiyorlar. Trabzon’a yatırım adası yapılırken Rize’de yatırım için özel sektör aranması düşündürücüdür’ dedi. 


Seçim zamanı verilen sözler aynen Lojistik gibi unutuluyor. 


Dikkatinizi çekmesini isterim, 


Cumhurbaşkanının baba ocağında İYİDERE LOJİSTİĞİ için özel sektör girişimcisi aranırken komşu Trabzon’da Yatırım Adası T.C.DEVLETİ tarafından yapılacak. 


Benzer uygulama hatırlarsanız stat için yapılmıştı. Rize Stadı arazi karşılığı özel sektöre verilmiş. Trabzon’da binlerce dönümlük alan kazanılarak hem Avni Aker yeri kurtarılmış hem Akyazı kompleksi stadıyla birlikte TOKİ’ye yaptırılmış. 


Ne diyeyim davul Rize AKP de tokmak hep başkasında. 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: , Trabzon’da, yatırım, adası, projesi, onaylanıyor,, Rize'de, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı