Haber Detayı
09 Şubat 2013 - Cumartesi 14:56 Bu haber 649 kez okundu
 
THY'nin Yeni Hostes Kıyafeti İnfial Yarattı
Magazin Haberi
THY'nin Yeni Hostes Kıyafeti İnfial Yarattı

Hülya Avşar'ın eski modacısı ve çok yakın arkadaşı ünlü modacı Dilek Hanif'in THY'de çalışan hostes ve stewardlar için tasarladığı üniformalar sosyal medyada infial yarattı. Tafta kumaştan yapılan ve üzerinde perde motifleri olan fotoğraf, Barbaros Şansal'ın Twitter'da paylaşmasının ardından günün en çok konuşulan haberi oldu.

SOSYAL MEDYADA ''ŞERİAT GELİYOR'' KORKUSU

Üniformalar dönem dizisindeki kıyafetlere benzetilerken, sosyal medya kullanıcılarını yeniden bir şeriat korkusu sardı. Dilek Hanif konuyla ilgili Ensonhaber.com'a açıklama yaptı: "Bu 15-20 tasarımdan sadece 1 tanesi. Henüz kesinleşmiş bir şey yok"

TASARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bir dönem Hayrünnisa Gül'ün kıyafetlerini tasarlayan Dilek Hanif’e hazırlatılan üniformalar THY’de görev yapan hostes ve stewardlar tarafından da beğenilmedi. Tasarım çalışmaları devam eden üniformalara THY kabin memurları twitter ve Facebook üzerinden tepki gösterdi.

DİLEK HANİF'TEN AÇIKLAMA

Tasarımlara imza atan Dilek Hanif, Ensonhaber.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Bu sızan sadece hazırlanmış tasarımlardan biri. Bir çok alternatif hazırladık. THY bu konuda çok titiz davranıyor, çok ciddi çalışıyoruz. Ortada ciddi bir çaba var. Hazırlanmış 15-20 kıyafet arasından seçilen bir tek kıyafet. Kıyafetleri özellikle hosteslere denettik. Nasıl sızdı bilmiyorum. Bitmiş halleri değil, netleşmiş bir kıyafet değil. Konuyla ilgili açıklamayı zaten THY yapacak.'' dedi.

İLETİŞİM DOKTORALI BASIN MÜŞAVİRİ UYUYOR

THY'nin basın müşaviri Ali Genç ise sosyal medyada gelen tepkilere birkaç anlaşılmayan tweet attıktan sonra kayıplara karıştı.

THY'DEN CEVAP VAR

THY'nin yeni hostes kıyafetlerinin tartışılmaya başlanmasının ardından Türk Hava Yolları resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Turkish Airlines TR adresinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:''Bir süre önce başlayan kabin kıyafeti tasarımlarımız henüz sonuçlanmamıştır. Sonuçlandığında sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.''

Sosyal medyadan gelen tepkiler:

Melis Alphan'dan THY'nin yeni kıyafetlerine tepki

Kaynak: Editör:
Etiketler: THY'nin, Yeni, Hostes, Kıyafeti, İnfial, Yarattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı