Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:28
 
Tebrik çiçekleri satıldı, engellilere tekerlekli sandalye alındı
Karadeniz Haberi
Tebrik çiçekleri satıldı, engellilere tekerlekli sandalye alındı

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan'a 31 Mart seçimlerinin ardından tebrik amacıyla gönderilen çiçeklerin satışından elde edilen gelirlere engelliler için akülü araç ve tekerlekli sandalye alındı. 9 akülü araç, 4 tekerlekli sandalye ve 3 tekerlekli 1 bisiklet, engelli vatandaşlara teslim edildi.

 

Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, engelli vatandaşlar ve engelli aileleri katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, amaçlarının Bolu’daki tüm engelli vatandaşların rahat hareket edebilmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “Başkan seçildikten sonra bize bir sürü çiçek geldi. Biz de dedik ki; biz bu çiçekleri ihale ile satalım, elde ettiğimiz para ile de engelli kardeşlerimiz, yurttaşlarımız için akülü araç alalım dedik.

 

Engelliler Haftası olması sebebiyle 14 tane aracı sizlere hediye edelim dedik. Bu noktada bir miktar daha kaynağımız var, onlarla ilgili önümüzdeki günlerde yeni akülü araçlar da gelecek. Amacımız Bolu’daki bütün ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimizin rahat hareket edebilmeleri için bu akülü araçları temin etmeye çalışmak. Akülü aracı temin etmek yetmiyor, bunlarla ilgili bir akü doldurma problemi var. Aküsü bitiyor. Onla ilgili de ne yapabiliriz diye çalışıyoruz" dedi.  Daha sonra 9 akülü araç, 4 tekerlekli sandalye ve 3 tekerlekli 1 bisiklet, Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisi'nde düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tebrik, çiçekleri, satıldı,, engellilere, tekerlekli, sandalye, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı