Haber Detayı
04 Haziran 2015 - Perşembe 19:50 Bu haber 130 kez okundu
 
STK'lardan Rize'deki ‘Başkanına Sahip Çık’ Yürüyüşe Destek
Diğer Haberi
STK'lardan Rize'deki  ‘Başkanına Sahip Çık’ Yürüyüşe Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun tarafından yapılan açıklamalara yönelik Rize sivil toplum örgütü temsilcilerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Rize Sivil Toplum Platformu ve Rize Erdoğan Gönüllüleri tarafından 5 Haziran Cuma günü saat 17:00’de düzenlenecek olan ‘Haydi Rize Başkanına Sahip Çık’ yürüyüşüne destek veren Paliç, Ofluoğlu ve Mertoğlu, Rizelilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan saygısızlığa karşı tepkilerini ortaya koyacaklarını dile getirdi.

Rize’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve Ticaret Borsası Mehmet Erdoğan, yaptıkları açıklamada, Rize’nin yetiştirdiği bir dünya liderine yapılan saygısızlığa karşı tepkilerini ortaya koyacaklarını dile getirdiler.

Karamehmetoğlu, “Bu sadece Türkiye’den oluşturulan bir hava değildir. İç ve dış bağlantıları vardır. Türkiye’nin gelişmesini ve kalkınmasını istemeyen ülkelerin hazırlamış olduğu bir tezgahtır. 7 Haziran seçimlerinde vatandaşlarımız bu oyunu bozacaktır” diye konuştu.

Erdoğan, “Türkiye’nin değerlerine ne denli hakaret edildiği, Türkiye’nin ortaya çıkarmış olduğu, dünya genelinde değer yapmış insanların ne denli rencide edici şekilde konuşulduğu ortadadır. Bunların hepsinin cevabı 7 Haziran’da verilecektir” dedi.

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, “Rizelilerin ve bütün vatandaşların Cumhurbaşkanına sahip çıkmasını istiyorum. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı’dır. Ona laf söylenmesine de gönlümüz razı değildir” şeklinde konuştu.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, “Cumhurbaşkanı hepimizin başkanıdır. Bu ülkede yaşayan her insanın en saygın yerde tutması gereken bir insandır. Ülkeye yaptığı hizmetlerle Cumhurbaşkanı olmuş bir insandır. Politikada rekabet veya eleştiri olabilir ama bunun belli bir seviyede olması gerekir. Bunları duymuyoruz, duymak da istemiyoruz” dedi.

Rize Yeşilay Derneği Başkanı Harun Mertoğlu, “O sözleri söyleyenlere laflarını iade ediyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ı kimse asamaz. Parti kurulurken de söylemiştik sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: STK'lardan, Rize'deki, , ‘Başkanına, Sahip, Çık’, Yürüyüşe, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı