Haber Detayı
04 Haziran 2015 - Perşembe 11:44 Bu haber 192 kez okundu
 
Son 13 Yılda Rize'ye Rekor Sağlık Yatırımı Yapıldı
Diğer Haberi
Son 13 Yılda Rize'ye Rekor Sağlık  Yatırımı Yapıldı

SON 13 YILDA RİZE’YE 340 MİLYON TL. SAĞLIK YATIRIMI YAPILDI

Ak Parti iktidarlarının en başarılı icraatlarından biriside, Türkiye genelinde sağlıkta her alanda 13 yılda yapılan dev yeni hastaneler ve yüzlerce yeni sağlık tesisleriyle, daha önceleri ülkenin dört bir yanında yaşanan doktor ve ilaç kuyrukları tarihe kavuşmuştur. Sağlık hizmetlerinde başat yeni hastaneler olmak üzere, sağlıkta en fazla yatırım nasibini alan illerden biriside Rize Merkez ve ilçelerimiz olmuştur.

2002-2015 yılları arasında, Rize’nin merkez ve ilçelerinde son teknoloji cihazlarla donatılmış, onlarca yeni sağlık hastane ve tesisleri yapılmıştır. 13 yılda Rize’de yapılan hastane ve sağlık tesislerini bir kez daha hafızamızdan geçirelim.

Rize RTE Eğitim Araştırma Hastanesi (400 yataklı) hemen yanında yapılan yeni Onkoloji ünitesi (50 yataklı) yeni binası ve katlı yeni otoparkı. Rize Valiliği karşısında, Rize’nin ilk devlet hastanesinin yerinde yapılan 250 yataklı yeni Devlet Hastanesi, Pazar ve Ardeşen ilçelerini kesiştiği noktada yapılan yeni, 150 yataklı Kaçkar Devlet hastanesi, Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi (50) yataklı. Güneysu Tenzile Erdoğan İlçe hastanesi (12 yataklı), Çayeli İshakoğlu Devlet hastanesi yeni bloğu ve Çayeli Devlet Hastanesi Şevki Balcı Acil ünitesi. Yeni Rize Sağlık Meslek Lisesinden oluşmaktadır.

Rize’de sağlık alanında, Rize şehir merkezi ve hemen, hemen tüm ilçelerde yeni yapılan ve mevcutları yeniden onarılan 13 adet sağlık ocağı ve sağlık Merkezleri 24 saat hizmet vermektedir. Birde, Rize Merkezde ve İlçelerimizde devam eden yeni sağlık tesisleri yatırımları hızla devam etmektedir. Bunlar Rize Merkezde, 20 Üniteden oluşan ADSM, TSM, ASM, VSD ve Halk sağlığı Laboratuvarı ve AÇSAP’dan oluşmaktadır. Ayrıca, Çayeli’nde 50 yataklı yeni bir Devlet hastanesi, RTE Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde IVF Merkezi yatırımları plan ve programa alınmıştır.

Rize’den hastalar artık MR ve BT (Tomografi) için başka illere ve hastaneler sevk edilmiyor. 10 yıl önce Rize hastanelerinde yaşanan teknik donanım eksikliği Ak parti iktidarlarında sona ermiştir. Daha önce 1 MR (Manyetik Rezonans) ve 1 BT cihazı bulunan hastanelerimizde, 2014 yılı itibarı ile en son teknolojik donanımlı 4 MR ve 5 BT cihazı vatandaşlarımıza sağlık hizmeti vermektedir. Hastanelerimiz artık son teknolojiyle konforlu oda ve mefruşatlarıyla otel konforunda donatılmıştır. Artık herkesin aile hekimi vardır. Yaşlı, sahipsiz hastalarımız artık, Evde sağlık hizmetleriyle evlerinde sadece tedavi edilmiyor, evlerinin tüm temizliği görevli sağlık ekibi tarafından yapılıyor. Anı gelişen kaza vs. gibi kritik hastalıklarda, hastalar helikopter ve uçak ambulanslarla ilgili hastanelere naklediliyor. Kısacası, Rize ve İlçelerimizde birinci sınıf sağlık hizmetlerinin verildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte hepimiz için geçerli olan önce sağlık ve yaşadığımız bu şehirde refahımız, huzurumuz, ulaşımımız, sosyal hayatımız vs. onlarca önemli hizmetleri 10 yılı aşkın bir zamanda ilimize ve insanlarımıza kazandırdığı için, Rize’nin ve Türkiye’nin istikrarı için, tereddütsüz ben bu seçimde de yine iktidardan yana tarafım. Hepimiz için en hayırlısı olacak inşallah.

Bayram Ali Kavalcı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, 13, Yılda, Rize'ye, Rekor, Sağlık, , Yatırımı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı