Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 17:42
 
SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR
Rize Haberi
SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR

Yeni Tip Covid-19 ( Korona Virüs ) önlemleri kapsamında bir çok sınır kapısını kapatan Türkiye neden Gürcistan Türkiye Sarp Sınır kapısını kapatmıyor.

 

Türkiye'nin Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'nda, ülkeye giriş yapanların termal kameralarla yüksek ateş bulgusu gözlemleniyor. Fakat bu ülkemizde korona virüs tehlikesini azaltmıyor. 


AZERBAYCAN VE GÜRCİSTAN SINIRLARINI KAPATTI TÜRKİYE HALA KAPATMADI


Bakanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan’da yeni tip Corona virüsüyle ilgili oluşabilecek tehlike yüzünden Gürcistan ile Azerbaycan'ın ortak kararı iler sınır kapılarını 14 Mart itibariyle 10 gün süreyle kapatma kararı alındığı belirtildi.
Azerbaycan’da bulunan Gürcistan vatandaşları ile Gürcistan'da bulunan Azerbaycan vatandaşlarının ülkelerine dönmeleri için koridor açılacağı ifade edildi.


TÜRKİYE'DE KORONA VİRÜSLÜ 5 VAKAMIZ VAR


Tüm yurtta önlemlerin alındığı Sağlık bakanlığınca açıklanırken Sarp Sınır kapısında da bir çok önlem alındı. Fakat ülkeye giriş çıkışların olması bölge halkını tedirgin etmekte. 


Karadeniz bölgesinde Çay,fındık toplamaya gürcü vatandaşların gelebilecek olması bölge halkını tedirgin etmekte. Rize'de bir çok vatandaşın ortak tepkisi ise Sarp Sınır Kapısının derhal kapatılması yönünde oldu. 


Gürcisanta Koronon virüsü vakasından ölenlerin sayısı ise 26'ya yükseldi.

 

Haber: Doğancan İLEK

Kaynak: Editör:
Etiketler: SARP, SINIR, KAPISI, NEDEN, KAPATILMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı