Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:13
 
Salvader, Rize'de yılın annesini seçti
Rize Haberi
Salvader, Rize'de yılın annesini seçti

RİZE’de doğum sırasında yapılan yanlış müdahale sonucu 5 yıldır yatağa mahkum yaşayan Elif Metoğlu’nu(40) bir an olsun yalnız bırakmayan anne Nedret Metoğlu kızının yeniden sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Rize Salarha Vadisi Yeni Şehir Kalkındırma ve Dayanışma Derneği (SALVADER) Nedret Metoğlu’nu yılın annesi seçerek kızının sağlığı için verdiği mücadelede yanında olduklarını belirtti.

 

Rize’de 5 yıl önce yaşanan olayda doğum sırasında yapılan yanlış müdahale sonucunda yatağa mahkum kalan Elif Metoğlu annesinin himayesinde yaşamını sürdürüyor. Tüm vücut fonksiyonlarını kaybeden Metoğlu’na bir bebek gibi bakan anne Nedret Metoğlu kızının yeniden sağlığına kavuşması için elinden geleni yapıyor. Rize’de faaliyet gösteren SALVADER Nedret anneyi bu özverili davranışından dolayı tebrik ederek yılın annesi seçti.

 

Metoğlu ailesini evinde ziyaret eden SALVADER Başkanı Dursunali Toptan ve yönetim üyeler ile Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin yılın annesine çiçek takdim etti.   Başkan Dursunali Toptan "Bir annenin yapabileceği en önemli fedakarlıkları yapmış, evladı için büyük mücadele vermiş, kızının haklarını savundu. Bizde anne kızın bu azimili mücadelesinde hem yanlarında olduklarını göstermek hemde moral vermek için bu ziyareti gerçekleştirdik. İnşallah kızımızın sağlığına kavuştuğu günleri görmekte nasip olur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salvader,, Rize'de, yılın, annesini, seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı