Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 16:19
 
RİZESPORUN İKİ YILDIZI TESİSTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
Spor Haberi
RİZESPORUN İKİ YILDIZI TESİSTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

TESİSTE ÇALIŞMAYA DEVAM

 

Rizespor’un  iki ismi Diomande ve Talbi, Mehmet Cengiz tesislerindeki karantina günlerini anlattı

 

Çaykur Rizespor’un tecrübeli futbolcularından Ismael Diomande ile genç oyuncularından Montassar Talbi  Coronavirüs tedbirleri kapsamında Mehmet Cengiz tesislerinde geçirdikleri süreci anlattılar.  Yeşil-mavili takımın futbolcularından çoğu (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerine kalıp çalışma yaparken iki isim Ismael Diomande, Montassar Talbi, Mehmet Cengiz tesislerinde kalıyorlar.  Rizespor’un sezon başında transfer ettiği ve takımın en istikrarlı ismi olan Diemande, zor günlerin üstesinden gelineceğini belirterek şunları söyledi.

 

Senegalli oyuncu, “Dünyanın bunu yenebileceğine eminim. Her şey düzelecek hayat yeniden başlayacak. Bu süreçte herkes bazı şeyleri daha net düşünme fırsatı buldu. Bizim işimiz futbol ama şuan futbol konuşacak bir süreç değil. Ligin durumu ne olur kimse şuan bunu kestiremiyor.  Önce bu süreci atlatalım gerisi zaten kolay” dedi. Tesiste kaldığından daha iyi ve verimli çalışma şansının olduğunu ifade eden Diomande, Talbi ve Atakan ile birlikte tesislerde süreci geçiriyoruz. Kuvvetimizi, formumuzu korumaya yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

Yeşil-mavili takımın Tunuslu defans oyuncusu Montassar Talbi, koronavirüs krizinde herkesin üçerine düşen görevleri yapması gerektiğini belirterek, “Dünya böyle bir salgınla karşılaşmış. Türk devleti önlemlerini çok erken aldı. Ben Fransa’ da doğdum ve uzun yıllar yaşadım. Fransa’nın bu süreçte yaşadıklarını yakından takip ediyorum. Türkiye’ de olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.  Bu süreçte tesislerimiz dış dünyaya kapalı. Tesiste kalıyorum ve arkadaşlarımdan daha iyi çalışma şansımız var.  Süreç bitecek ve biz daha güçlü döneceğiz” diye konuştu.

Kaynak: () - Alihan TELATAR Editör:
Etiketler: RİZESPORUN, İKİ, YILDIZI, TESİSTE, ÇALIŞMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı