Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 14:39
 
Rizemizde her şeyin güllü gülistanlık içinde olduğunu mu anlatacaklardır?
Siyaset Haberi
Rizemizde her şeyin güllü gülistanlık içinde olduğunu mu  anlatacaklardır?

ŞEHİR HASTANESİ KAYNADI MI? 


Rize’nin ve Türkiye’nin medarı iftiharı çok değerli Cumhurbaşkanımız her yıl düzenli olarak ilimiz ve bölgemizi ziyaret ettiği gibi; yine  önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü Ana-Baba ocağına geliyor. 


Her gelişi Rizemize ayrı bir heyecan veriyor. Hemşerileri onu haklı olarak bağrına basıyor. Ona dokunmak istiyor. Doğra da yapıyor.. 


Ancak Rizemiz için, kendisine daha önce yapılması için karar alınıp da hangi projeler tamamlanmadı, hiç başlanılmadı, başlanıp ta tamamlandı ve de hangi projeler devam ediyor? Ya da hangi projelerin hayata geçmesi gerekiyor? İlimiz için hayati önem taşıyan bütün bu soruların muhatabı sayın Cumhurbaşkanımıza, bu gelişinde siyasiler ve tüm sivil toplum kuruluşları tarafından yapılması elzem olan talepleri ne kadar cevap bulacaktır?  


Kendisine Rizemizde her şeyin güllü gülistanlık içinde olduğunu mu  anlatacaklardır? 


Orası pek bilinmiyor ama; bizim söyleyeceklerimiz var! 


SIRALAYALIM: 


Salarha Tünelinin delme işlemine 2015 yılında başlanıldı. 4 ay sonra beş yıl bitecek. 2900 Metre uzunluğunda olan tünelin geçen yıla kadarki süre içerisinde bir tüpte 2420 Metre delindi. Diğer ikinci tüpte ise 2200 metresi delindi. Yani bir tüpte 480 m. Diğer tüpte ise 680 m. sonra ışık görünecekti. Yani durma noktasına geldi. Şu anda soran eden yok!... Bu bir… 


SAHİL KÜLLİYESİ PROJESİ: 


Bu proje de şehrimizi heyecanlandırmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda talimatları vardı. Ama maalesef bu proje de birileri tarafından rafa kaldırıldı ve Cumhurbaşkanımıza unutturulmaya çalışıldı. O da arada kaynadı. Onun yerine Rize Çay sanayicisi Çay çarşısı adı altında bir çarşı kurmayı hedefledi. Bekleyelim görelim. 


Etti İki… 


ŞEHİR HASTANESİ DE KAYNADI GİBİ: 


Rize Tıp Fakültesine dekan olarak 11 ay gibi bir süre güzel hizmetler veren ve Paketleme fabrikasının yerine katlı ve son derece modern bir Hastane’nin yapılması için bir sürü emek verip hazırlamış olduğu maketini; başta Cumhurbaşkanına , Başbakana ve Sağlık bakanına sunulmasına ön ayak olan hemşerimiz Prof. Dr. Şaban ŞİMŞEK ciddi şekilde kabul görmüştü. 


Sonra ne oldu da hem bu çok önemli proje ortadan kaldırıldı ve de Hocamız apar topar bu şehirden uzaklaştırıldı. Cumhurbaşkanımıza bir dizi yalan makineleri devreye girip, buradan gönderilmesine sebep oldular. Peki şimdi bunlar Rizemizi çok mu seviyorlar? Bugüne kadar hangi güzel şeyleri şehrimize kazandırdılar? Çıksın söylesinler. Şimdi bu hafta sonu bu kesim Cumhurbaşkanımıza yalakalığın kralını yapacaklar. 


Cumurbaşkanımız Şehir Hastanesinin deniz doldurularak yapılacağının emrini ve talimatını vermişti. Hatırlayın 1 yıl önce.  Rize'de ki etkili ve yetkililer ihalesinin bile yapıldığını bize yutturdular. Deniz üzerinde  böyle bir şey göreniniz var mı? Ben görmedim. Yok ki göresiniz… 


Şimdi son günlerde Paketlemenin yerinde Eczacılık Fakültesi yapılacakmış diye kulağımıza geliyor. Türkiye de 37 Eczacılık Fkültesi rantabl olmadığı için kapatılmış. Kalanlardan mezun olanların bir kısmı diplomalarıyla eczane çalıştırıyor.  


Sonuç olarak: Yazacak ve konuşulacak çok şey var da; kime anlatacağımızı bulamıyoruz. Rize bildiğiniz gibi. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu defa ciddi hesaplar sorup, o hesap veremeyenlerin yalanlarına kanmaz. 


Bizden söylemesi… 

Kaynak: () - Orhan YAZICILAR Editör:
Etiketler: Rizemizde, her, şeyin, güllü, gülistanlık, içinde, olduğunu, mu, , anlatacaklardır?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı