Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 09:33
 
RİZELİLERE HAKARET EDEN BU YARATIĞA NE DEMELİ
Karadeniz Haberi
RİZELİLERE HAKARET EDEN  BU YARATIĞA NE DEMELİ

İmera grubunun kemençecisi Berat Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rizelileri aşağılayıp küçük düşüren, toplum içerisinde provokasyonlara neden olabilecek nitelikte bir yazı paylaştı.

 

Bayraktar, halkı galeyana getiren, nefret ve ayrımcılık suçunu işleyerek iki şehir insanları arasında nifak tohumları sokan Türk Ceza Kanunu’nun halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama başlığı altındaki 216. maddesini açıkça ihlal eden paylaşımında “Rize’lilerin Twitter, Instaagram falan kullanmaları bana çok çarpıcı geliyor. Düşünsene senin benim gibi açıp yazı yazabiliyolar fotoğraf paylaşabiliyorlar. Muazzam ya.” ifadelerini kullandı.

 

Rumca "Gün Işığı" Anlamına Gelen İmera Grubunun Kemençecisi Berat Bayraktar, Sosyal Medya Hesabından Rizelileri Aşağılayan, Alçakça Ve Küstahça Paylaşımının ardınden gelen  yoğun tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını koruma altına aldı.

 

Cumhuriyet Savcılarının bu küstah paylaşım hakkında ne yapacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

 

GRUP İMERA'DAN AÇIKLAMA
 

Grup İmera, Berat Bayraktar'ın Rizelilere yönelik sosyal medya hesabından yaptığı çirkin paylaşım üzerine Sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada: Berat Bayraktar'ın 2 yıl önce gruptan ayrıldığını, grupları ile bir bağlantısının olmadığı belirtilerek şu açıklama yapıldı....

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZELİLERE, HAKARET, EDEN, , BU, YARATIĞA, NE, DEMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı