Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 18:50 Bu haber 498 kez okundu
 
Rizeli Ünlü iş Adamının Beyin Ölümü Gerçekleşti
Vefat Haberi
Rizeli Ünlü iş Adamının Beyin Ölümü Gerçekleşti

Şadan Kalkavan'dan kötü haber

Fenerbahçe'ye derbi öncesi eski yöneticisi Şadan Kalkavan'dan kötü haber geldi... Aktif yöneticilik yaptığı, hatta muhalif olduğu dönemlerde dahi kulübün en önemli figürlerinden olan Kalkavan'ın tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

Fenerbahçe'de yıllarca yöneticilik yapan, eski başkan adayı, başarılı iş adamı ve armatör Şadan Kalkavan'ın, geçtiğimiz hafta kaldırıldığı ve yoğun bakımda tutulduğu hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi. 

Şadan Kalkavan kimdir?

1939 yılında Rize'de doğan Şadan Kalkavan, uzun yıllar Fenerbahçe'de yöneticilik yaptı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile girdiği amansız şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu. 

Ali Şen yönetiminden ayrıldı

Şampiyonluğun ardından başkan Ali Şen'in, başarıda büyük payı olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman'ı takımdan göndermesiyle görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım'ın yönetimine girdi. 

Selim Soydan ile değişmez ikili...   Fenerbahçe'nin bir diğer başarılı yöneticisi ve eski futbolcusu Selim Soydan ile birlikte değişmez bir ikili oldu. Futbol şubesini birlikte yönetti. Hatta Aziz Yıldırım'ın başkanlığı döneminde Soydan'la beraber Fatih Terim'e Fenerbahçe teknik direktörlüğü teklifini iletti.    2009'da başkan adayı   Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım kazandığı 2009 seçiminde ona karşı başkan adayı oldu. Kasım 2013 seçiminde ise yönetiminde yer almasa da, Aziz Yıldırım'ın karşısında Mehmet Ali Aydınlar'a olan desteğini açıkça belirtti.

 (Fanatik)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Ünlü, iş, Adamının, Beyin, Ölümü, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı