Haber Detayı
05 Haziran 2015 - Cuma 13:43 Bu haber 193 kez okundu
 
Rizeli Ünlü Avukattan Türk Sporuna Büyük Hizmet
Diğer Haberi
Rizeli Ünlü Avukattan Türk Sporuna Büyük Hizmet

RİZELİ AVUKAT KARAAHMETOĞLU SPORDA ŞİDDET ŞİKE VE TEŞVİK PRİMİ KİTABINI YAZDI

Uzun yıllar Rize’de serbest avukatlık ve iki dönemde, Rize Baro Başkanlığı yapan, gençliğinde, Esnaf spor, Kalegülbaharspor ve Rizespor’da profesyonel olarak futbol ve basketbol oynamış olan, Avukat Hüseyin Karamehmetoğlu, 6222 saylı sporda şiddet ve düzensizliğinin önlenmesine dair kanunun kapsamında, “SPORDA ŞİDDET ŞİKE VE TEŞVİK PRİMİ” başlığını taşıyan 293 sayfalı kitabı yayımlandı.

Kendisi, Avukat oğlu ve eşi Hakim olan, Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu, 2009 yılına kadar, Rize’de mesleğinin dışında başta geçmişte, Çaykur Rizespor yönetiminde yapılmış görev ve hizmetleriyle birlikte, çok yönlü kariyerinde, başta spor, sanat, doğa, vakıf başkanlığı gibi çok sayıda ve çoğunluğu gönüllü görev ve hizmetler olmak üzere farklı alanlardaki onlarca başarılı ve hayırsever çalışmalarıyla tanınıyor.

//

2009 yılında mesleğini ailesi ile birlikte, İstanbul’a taşıyan ve kendisine ait hukuk bürosunda serbest avukatlık yapan Hüseyin Karaahmetoğlu, “Hukukçuluğumun yanında en fazla ilgi duyduğum ve uzun yıllar Rize’de devam eden futbol ve spor hayatım nedeniyle, spor dünyamıza bir eser kazandırmak istedim. Bu kitabını beni zor şartlarda yetiştiren ve hayatta olan biricik annem Suzan hanımefendiye ve rahmetli çok kıymetli babam Cihatdin beyefendiye ithaf ediyorum.

Sporda şike ve teşvik primi başlıklı bu çalışmam, adli yargılamasında bilfiil katıldığımız süreçte yapmış olduğum gözlem ve tecrübelerimle harmanlanmış, yaşanan yoğun bir süreç sonunda ortaya çıkmıştır. Bu süreçte, spor camiasında aktif görev aldığım, yöneticilik yaptığım dönemde edindiğim tecrübeler, ceza hukukçusu olarak edindiğim mesleki bilgi ve birikimim, izleyici olarak gözlemlerim ile konunun ilgilileri ile birebir yapılan sohbetlerimizin bu esere damgasını vurduğuna inanıyorum. Büyük bir hevesle hazırladığımız bu çalışmada hiçbir kişi ve kurum ile ilgili kişisel bir yorumda bulunulmamış tabiri yerindeyse taraf olunmamıştır. Bilimsel bir eser niteliği de bulunmayan çalışmamız olgunluk dönemine ait serbest bir çalışmadır. Eserimizin bu niteliği hak edip etmediği ise ebetteki değerli, spor yöneticileri, spor adamları ve sporsever okuyucularımın takdirindedir.” dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Ünlü, Avukattan, Türk, Sporuna, Büyük, Hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı