Haber Detayı
16 Haziran 2015 - Salı 00:12 Bu haber 416 kez okundu
 
Rizeli Öğrencilere Büyük Jest
Diğer Haberi
Rizeli Öğrencilere Büyük Jest

DEREPAZARI KAYMAKAMLIĞINDAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK JEST    

Derepazarı kaymakamlığı ”Gençler Ecdadının Yolunda“ Projesi kapsamında 50 öğrenciye il dışı gezisi ile ödüllendirdi.          

ilçenin Adem Özdemir Anadolu Lisesinde eğitimine devam eden ve 11. Sınıf öğrencileri ile 8. Sınıfa devam eden “başarılı, yetim, öksüz veya kendi imkânlarıyla bu yerleri görme imkanı olmayacak durumda olan öğrencileri “Ankara-Çanakkale-İstanbul'a gönderildi.

//

5 gece 4 gün süren gezi öğretmen ve yöneticilerin kontrolünde M.E. B. Sosyal Etkinlikler Yönetmenliğine uygun olarak planlandı.   7 Haziran 2015 gece 21:00`da başlayan gezi 12 Haziran Cuma sabahı 9:00`da sona erdi.    

Gezi hakkında bilgi veren Derepazarı Kaymakamı Adem CAN “amacımız gençlere tarih bilincini aşılamak ve ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanımalarına fırsat vermektir. Bu anlamda 3 ilde değişik yerleri gezmelerine imkan tanınan geçleri tebrik ediyorum. Gezimizin ilk ayağı Ankara ilinde oldu. Anıtkabir, Hacı Bayram Veli Cami ve Türbesi, Hacettin Dergahı, Ulucanlar, 1. Meclis ve Muhsin Yazıcıoğlunun kabri oldu.                    Çanakkale`de ise Ayalı çarşıdan başlayarak tarihi yarımadanın tamamı gezildi. İstanbul`da ise Sultan Ahmet Cami, Yere Batan Sarnıcı, Mukaddes Emanetler Topkapı Sarayı, Ayasofya, Akvaryum İstanbul, Eyüp Cami ve kabri, Pierre Loti Tepesi ve Boğaz turu ile devam etti. Emeği geçen öğretmen ve yöneticilerimize çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim” dedi. 

Öğrencilerin çok mutlu olduğu, velilerinde bu çalışmadan memnun olduğu gözlemlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Öğrencilere, Büyük, Jest,
Yorumlar
Haber Yazılımı