Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 18:50
 
Rizeli il Müdürü Aktaş : Beni de alabilirler. bu Rutin Bir iş"
Eğitim Haberi
Rizeli il Müdürü Aktaş : Beni de alabilirler. bu Rutin Bir iş

Trabzon Ortahisar Milli Eğitim'de atama krizi!

Milli eğitim müdüründen flaş sözler Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Ortahisar İlçe Müdürlüğündeki görev değişikliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu, Trabzon’daki başarının gerçek sahiplerini açıkladı. 
 

Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çıkan atama kriziyle ilgili Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, flaş açıklamalarda bulundu.  Aktaş şu ifadelere yer verdi; ''Bu bakanlığın takdirinde olan bir görevlendirmedir, rutin bir iştir, bunu bugün de yapar yarın da yapar. Olağan bir şey. Bunun arkasında bir müsebbip aramanın bir manası yok. Bizim Şükür bey olsun 18 ilçe milli eğitim müdürümüz olsun çok güzel bir durumumuz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Buraya atanmış olan arkadaşımız da başarılı bir arkadaşımız. Dünya şampiyonluğunu öğrencileri ile birlikte kazanıp ilimize getirmiş bir arkadaşımız. Ülkemizi bu manada evrensel olarak temsil etmiş Trabzonu gururlandırmış bir başarısı var. Trabzon’da da seviliyor. Hepsi bizim arkadaşımız, Şükür bey de bizim arkadaşımız. Ama bunlar bakanlığın rutin işleri. Bunların. Arkasında bir şey aramamak. lazım. 

 

HIZIR AKTAŞ BAŞARDI DİYEMEM

 

Muhalefetin ‘Başarılı müdür görevden alındı eleştirilerine ise Aktaş, "Trabzon başarılı bir şehir evet önemli atılımlar yaptık son yıllarda, şimdi kalkıp Trabzon’un başarısını bir kişiye bağlarsak olmaz. Bir kişi getirdi götürdü dersek olmaz. 11.750 öğretmen var Trabzon’da, 18 İlçe Milli Eğitim Müdürü var, 40 tane şube müdürleri var. Bunu alıpta 1 kişiye yüklediğiniz zaman  onların emeğini ne yaparsınız. Onlara yazık değil mi? Böyle şey mi olur. Biz nasıl bunu yapabiliriz. Bu bir takım işi ekip işi. Bu işin bu başarının esas mimarları öğretmenlerdir. Biz ancak onlara lojistik destek veriyoruz. Allah onlardan razı olsun. Onların heyecanını kaybettirmememiz lazım. Bu başarı onlarındır, birebir sınıfa giren ders veren, kendi ailesinden çocuğundan feragat eden öğretmenlerimizi böyle bir başarıda nasıl unuturuz. Ben kalkıp bugün bu başarı benimdir diyemem. Trabzon’da eğitimdeki başarı 11.750 öğretmenin başarısıdır. Ne Hızır Aktaş’ın başarısıdır, ne de ilçe müdürlerinin. Hepsi saygıdeğer ve sevdiğimiz arkadaşlarımızdır. Ama öğretmen, öğretmen, öğretmen. Onlar bu ilin gizli kahramanlarıdır. Bu vesile İle tekrar öğretmenlerimizi tebrik ederim. Allah onlardan razı olsun. Biz bürokratlar olarak bakanlığın bu tür tasarruflarını yorumlayacak yetkide değiliz. Beni de alabilirler, bizi nasıl getirdilerse yarın alabilirler." 

 

YAZIK ETMEYİN  

 

"Bu ilk defa yapılan bir uygulama değil. Biz çalıştık diye bize kimse dokunmayacak diye bir şey yok. Bunlar olur ama şunu yürekten söylüyorum. Burada başarı varsa esas emek öğretmen arkadaşlarımızındır. Onlara yazık etmeyelim. Onların heyecanını kırmayalım. Yeni göreve gelen arkadaşımızın heyecanını kırmayalım. Biz dünyanın en iyi sınıfını yapsak, en kaliteli malzemeyi alsak eğer onları sevk ve idere edecek onları maksadına uygun şekilde kullandıracak bir öğretmen olmazsa bu başarı olmaz. Bir ülkenin eğitim kalitesi öğretmenin kalitesini aşamaz. Trabzon ilinin başarısı ne ise Trabzon öğretmenlerinin de başarısı odur diyorum. Allah onlardan razı. olsun. Ve bu sene de bize emanet edilen Trabzonun çocuklarını hayata en güzel şekilde hazırlamalarını ardına onlara başarılar diliyorum."

 

(61saat.com)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, il, Müdürü, Aktaş, :, Beni, de, alabilirler., bu, Rutin, Bir, iş",
Yorumlar
Haber Yazılımı