Haber Detayı
01 Ağustos 2013 - Perşembe 00:30 Bu haber 200 kez okundu
 
Rizeli Esnafın Çok İlginç Alacak Tahsil Yöntemi.
Diğer Haberi
Rizeli Esnafın Çok İlginç Alacak Tahsil Yöntemi.

Rizeli bir esnaf, sattığı malların parasını ödemeyen müşterilerini tek tek facebook sayfasından deşifre etmeye başladı!

Rizeli Esnaf Fehmi Özen, veresiye mal verdiğini ancak aylar geçmesine rağmen parasını tahsil edemediğini öne sürerek ilginç bir yöntemle alacaklarını tahsil etmeye çalışıyor.

Fehmi Özen adlı vatandaş kendisine borcu olan vatandaşlara borçlarını ödemeleri için facebook hesabından çağrıda bulundu. Özen, borcunu ödemeyen ilk müşterisini facebook sayfasından deşifre ederken diğer borçlulara da “Bu mesajı okuyup bana borcu olanlar isimlerini burada görmek istemiyorlarsa borçlarının ödesinler” çağrısında bulundu.

    İşte Rizeli Esnaf Fehmi Özen’in alacaklı olduğu müşterilerine yönelik facebook sayfasından yaptığı çağrı (Yazım yanlışları Özmen’e aittir)   BUGÜN DEDİ YIL OLDU GELMEDİ   Rize Merkezde İNTERNET KAFE sahibi İ.K. bundan iki yıl önce bana gelerek yeni beş adet bilgisayar ve onun üstünde LCD monitör alacağını söyledi. Ödemeyi ise nakit olarak başvurduğu kredi çıkınca yapacaktı. Ben kendisine güvendiğim ve daha evvel birçok ticaretimiz olduğu için istediği ürünleri teslim ettim. Onbirbin TL toplamda tutan ürünlerin ilk ödemesi (Tamamı nakit olacaktı) 3.500 TL olarak geldi.

4 ay sonra 2.000 TL daha ödeme aldım. 8 ay sonra 1.700 TL daha ve son olarak 10 nüncu ayda 960 TL. Peşin ödeme böyle bir şey işte. Kendisini bu süre zarfında belli zamanlarda aradım. Bu gün geliyorum dedi, hafta geçti. Bu hafta geliyorum dedi, ay geçti. Bu ay geleceğim işten de bu yüzden izin aldım dedi yıl geçti. Halen bana kalan 4 bin lira borcunu ödemedi. Geçenlerde “abi benim sana verdiğim ürünlerden para kazanıyorsun benim paramı vermiyorsun” dedim o da bana “sen onun hesabını yapma” dedi.

OKUYANLARA KÜÇÜK BİR HESAP   Şimdi bu yazdıklarımı okuyanlara küçük bir hesap yapacağım cahil aklımla. Kalan alacağım 4 bin lira. Bu para benim elimde olsa ve ben bu para ile mal alıp satsam. Çok değil %5 de kâr etsem aylık ne kadar eder? 200 lira. Peki, ne kadar zamandır alacağım var iki yılı geçti. Ayda 200 den 24 ay toplamda ne kadar eder 4.800 TL. Alacağım 4 bin, alacağımdan zararım 4.800 TL. Şimdi arıyorum telefonlarıma bakmıyor. Mesaj atıyorum geri dönmüyor. Şuan bu yaptığımı yapacağımı da söyledim demek o da artık bilinsin istiyor. Ben de sizlerle paylaştım. Takdir sizin. Hakkınızı helal edin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Esnafın, Çok, İlginç, Alacak, Tahsil, Yöntemi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı