Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 09:32
 
RİZE'YE GELENLER DE, GİDENLER DE VAR
Türkiye Haberi
RİZE'YE GELENLER DE, GİDENLER DE VAR

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, ‘Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar’ başlığı ile yer alan kararnameye göre; İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.


Buna göre; Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez, Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı’na Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Gazi Levent Kurtoğlu, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Dairesi Başkanlığı’na Derik Kaymakamı Hakan Kafkas atandı. Ayrıca, İller İdaresi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Göç İdaresi, Hukuk Hizmetleri, Strateji Geliştirme genel müdür yardımcılıkları ve daire başkanlıklarına da atamalar yapıldı.


200'den fazla ilçenin Kaymakamı değişti


İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Diyarbakır gibi pek çok şehirde bulunan 200’den fazla ilçenin kaymakamı değişti. Bu kapsamda, Buca Kaymakamlığına Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, Mamak Kaymakamlığına Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Diyarbakır-Bağlar Kaymakamlığına 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Soma Kaymakamlığına Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya atandı.


Ayrıca 83 kaymakam ise çeşitli illere vali yardımcısı olarak atandı. 44 ilin vali yardımcısı da başka şehirlere yine vali yardımcısı olarak atandı. 35 vali yardımcısı ise kaymakamlık görevine getirildi. 


Rize Vali Yardımcısı Ahmet DALKIRAN İller İdaresi genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanırken Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz Erzincan Otlukbeli Kaymakamlığına, Hemşin Kaymakamı  Bayram SAĞIR Rize Vali Yardımcılığına atandı. 


Rize Vali Yardımcısı abdullah ŞEN Suluova kaymakamlığına,.


Rize Pazar eski kaymakamı İsmail ŞANLI İstanbul Vali Yardımcılığına,


Rize Fındıklı Kaymakamı Mehmet Emin CANBOLAT  Ordu mesudiye Kaymakamlığına,


Rize Fındıklı Kaymakamlığına Karaman Sarıveliler Kaymakamı Emrah UZUN, 


Rize HEMŞİN Kaymakamlığına  NEVŞEHİR kOZAKLI Kaymakamı Ömer Faruk DUMAN, 


Ağrı Eleşkirt Kaymakamı Gülhani Ozan SARI Rize Vali Yardımcılığına, 


Balıkesir'in Rizeli Vali Yardımcısı Bayram Ali KÖSE' Muğla Vali yardımcılığına atandı.

.


LİSTENİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'YE, GELENLER, DE,, GİDENLER, DE, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı