Haber Detayı
11 Haziran 2015 - Perşembe 10:15 Bu haber 178 kez okundu
 
Rize Osmanlı Ocakların'dan 7 Haziran Analizi !!!
Diğer Haberi
Rize Osmanlı Ocakların'dan 7 Haziran Analizi !!!

RİZE OSMANLI EĞİTİM OCAKLARIN’DAN İLGİNÇ SEÇİM ANALİZİ... Osmanlı eğitim ocaklari Rize il başkanliğin,dan ilginç seçim analizi, Türk seçmenin rasyonel ve akılcı olduğu belirtilerek, Türk seçmeninin karakteridir; başlangıçta ideolojik küçük partiler etkili olur. Seçimler yaklaştıkça insanlar akılcı düşünür ve istikrar öne çıkar" Rize Osmanlı Eğitim Ocakları olarak Seçmen eğilimi yeni anayasa Sürecini işaret ettiğini gösterdi.Yüzde 10 seçim barajını kaldırılmasına yerine yüzde 5 barajı getirilmesi Seçimlerde toplum iradesi sandığa Yansıtılmalı seçmen Baraj kaygısıyla oylarını emanet oy olarak kullandığı veya partiler oy paylaşımına gittiğini gördük. siyasal istikrarsızlığa neden olan parlamenter sistem, Türkiye’de yeni sistem arayışlarını gündeme getirmiştir.

// Parlamentarizmin neden olduğu hükümet krizlerini aşabilmek için ihtiyaç duyulan güçlü yürütme özlemi, başkanlık veya yarı-başkanlık sistemlerinin tercih edilmesini gösterdi . Bu çalışmada, başkanlık ve yarı-başkanlıksistemlerinin özellikleri, siyasal sistemimiz açısından avantajları ve sakıncaları karşılaştırmalı ; başkanlık ve yarı-başkanlık sistemlerinin ülkemizde uygulanması halinde doğabilecek muhtemel sorunlar üzerinde durulmalı, Reel şartlara ve kıstaslara göre yapılan bir yarış, idealist kıstaslara ve şartlara göre olmadığı Kazanan halk olarak gözükse de, uzun vaade asla halk olmadığı Halkın kazandığı söylenmiş olsa da.Zira oyunun kurallarını belirleyenler özde halk olmadığı Geleceğin kaybı, umudun kaybı, barışın kaybı, emeğin kaybı, adaletin ve ahlakın kaybı. En azından sayısal olarak bakıldığı zaman alınan oy oranları bunu açıkça ifade ediyor. siyasi netice, sloganik söylemlerin, hamasi nutukların boş olduğunu gösterdi.

Seçimle oluşan yeni parlamentonun çıkaracağı hükümetin, seçimlerden sonra gerekli dersi çıkarmasını temenni ederek, yapılan oylamanın da Ülkemize hayırlı olmasını diledi. Kerim Keskin OSMANLI EĞİTİM OCAKLARI RİZE İL BAŞKANLIĞI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Osmanlı, Ocakların'dan, 7, Haziran, Analizi, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı