Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 17:35
 
RİZE’NİN GÖZÜ MURİÇ’İN YURT DIŞI TRANSFERİNDE
Spor Haberi
RİZE’NİN GÖZÜ MURİÇ’İN YURT DIŞI TRANSFERİNDE

Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Vedat Muriç, Fenerbahçe’ den Avrupa’ya transfer olursa yüzde 15 pay alacağız. Buda bize çok mutlu edecek” dedi

 

Yeşil-Mavililer hem Haziran ayında yeniden başlayacağı tahmin edilen süper lig için çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da Vedat Muriç’in yurt dışına transferini bekliyor.  Rizespor’un sezon başında 3.5 milyon Euro’ya Fenerbahçe’ye sattığı  Muriç’in bir sonraki transferinde de yüzde 15 pay alacak.  İngiltere’ in Menchester Unidet  kulübünden sonra İtalyan basını da Lazio ve Napoli’de  Vedat Muriç için devrede olduğunu duyurmuştu.  Kosovalı oyuncunun menajeri Haluk Canatar gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamalarda Vedat ile ilgili transfer tekliflerinin olduğunu ve bunun kararını da Fenerbahçe’nin vereceğini söylemişti.

 

Bununla birlikte de  Rizespor’un gözü Vedat Muriç’in İngiltere ve İtalya’ dan gelen transfer tekliflerine  çevrilmiş durumda.  Yeşil-mavili kulübün başkanı Hasan Kartal, yıldız golcünün yurt dışına satışından Rizespor’un yüzde 15 pay alacağını belirterek, “Vedat için Avrupa dan geldiği söylenen teklifler ile takip altında olması bizi çok mutlu ediyor. Bahsedildiği gibi Vedat Fenerbahçe’ den Avrupa’ya giderse bizde kulüp olarak satıştan yüzde 15 pay alacağız. Kendisi de Avrupa’ da oynamak istiyor. Transferi bizi çok mutlu edecek. Vedat Kosova milli takımın dada başarılı oldu.  Umarım yurt dışına transfer olur” diye konuştu.

Kaynak: () - Alihan TELATAR Editör:
Etiketler: RİZE’NİN, GÖZÜ, MURİÇ’İN, YURT, DIŞI, TRANSFERİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı