Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 16:49 Bu haber 413 kez okundu
 
Rize'nin En Genç Kurumu Başarıları İle Dikkat Çekiyor.
Rize Haberi
Rize'nin En Genç Kurumu Başarıları İle Dikkat Çekiyor.

2017 yılı başında İkizdere ilçesinde Kaymakam H.İbrahim Kazar desteğiyle kurulan Arama Kurtarma ekibi İDAK kısa sürede yaptığı başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

İlçe Kültür Merkezindeki yerleşkesinde eğitimlerine devam eden İDAK ekiplerini Ankara’dan gelen Jandarma Komando Arama Tabur Komutanlığı (JÖAK) ekibi ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular. Türkiye’de alanında bir numara Jandarma Arama Kurtarma ekibi olan ve 10 kişiden oluşan bir ekip olan JAK, Sualtı Arama Kurtarma, Depremsel Afet ve Dağcılık konusunda alanında uzman ekiplerden oluşuyor.

2017 yılbaşında kurularak faaliyetlerini aralıksız sürdürerek Rize’deki doğal aramalarda aranılan ekip olan 9 kişilik İDAK ekibi JÖAK tarafından 1 hafta Ankara’da daha detaylı eğitime tabi tutulacak. Ankara’da yapılacak eğitim çalışmaları sonunda İDAK ekibine arama kurtarma çalışmalarında kullanılması için arama köpeği verileceği belirtildi.

İkizdere İDAK kulübü yalnız arama kurtarma değil suça meyilli başıboş işsiz gençleride bünyesine katarak topluma kazandırma çalışmaları için projeler hazırlıyor.

İsmet KÖSOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, En, Genç, Kurumu, Başarıları, İle, Dikkat, Çekiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı