Haber Detayı
13 Mayıs 2015 - Çarşamba 13:39 Bu haber 235 kez okundu
 
Rize MODERN Bir Okula Daha Kavuştu.
Diğer Haberi
Rize MODERN Bir Okula Daha Kavuştu.

Hayırsever işadamı Av. Özcan HALAÇ tarafından vefat eden abisi Ömer HALAÇ adına İlimiz Çiftekavak Mahallesinde yaptırılan ‘Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulu’(İlkokul-Ortaokul-Özel Eğitim Meslek Lisesi) Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın katıldığı toplu açılış töreninden sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI,İlimiz Millet Vekili eski Bakan Hayati YAZICI,Hayırsever Özcan HALAÇ ve ailesinin katılımı ile açıldı.

Sayın Nabi AVCI Hayırsever Halaç ailesine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın selamlarını getirdiğini belirterek, Rize iline yaptıkları modern eğitim binası için teşekkür etti ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Nabi Avcı açılış kurdelesini kestikten sonra Halaç ailesi,öğrenci ve velilerle beraber okul binasını gezdi.

Sayın Nabi AVCI Hayırsever Halaç ailesine Teknoloji Tasarım Öğretmeni Volkan KESİK ve öğrencilerin beraber hazırladığı merhum Ömer HALAÇ’ın ahşap yakma portresini taktim etti.Halaç ailesi bu hediyenin kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Türkçe Öğretmeni Sevinç DOĞAN Değerler eğitimi doğrultusunda İşitme ve Görme Engelliler için okul tarafından hazırlanan ‘Zeynep’in Günlüğü’adlı hikaye kitabı ve DVD sini tanıtarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya taktim etti.Nabi AVCI da okulun bu çalışmasının taktire şayan olduğunu belirterek teşekkür etti ve eseri inceleyeceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, MODERN, Bir, Okula, Daha, Kavuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı