Haber Detayı
11 Haziran 2015 - Perşembe 17:21 Bu haber 248 kez okundu
 
Rize İl Jandarma'da Komutan Değişikliği
Diğer Haberi
Rize İl Jandarma'da Komutan Değişikliği

RİZE İL JANDARMA’DA ATAMALAR YAPILDI..

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki İl Jandarma Komutanları arasındaki genel atamalar gerçekleştirildi.

Buna göre üç yıldan bu yana Rize İl Jandarma Komutanlığında birçok asayiş, uyuşturucu ve güvenliği en üst düzeyde sağlama adına üstün başarı gösteren, aynı zamanda Rizelilerin sevgisi ve dostluğunu kazanan Kd. Alb. İsmet Cansaran Konya’ya atandı.//

Bilindiği gibi Kd. Alb. İsmet Cansaran bundan tam üç yıl önce Niğde ‘den Rize’ye ataması yapılmıştı. Bu zaman zarfında gerek Rize halkıyla, gerekse üst düzey bürokrasi ile tam uyum içinde çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Ayrıca; yine Hatay İli Serinyol’dan ilimize iki yıl önce ataması yapılan ve bu zaman zarfında Rize’nin en ücra köşelerini karış karış gezerek, her türlü asayişin sağlanmasında büyük katkısı olan Rize Merkez İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Tunç; Hakkari-Yüksekova İlçe Jandarma komutan yardımcılığına atandı.

Kıdemli Alb. İsmet Cansaran’dan boşalan Rize İl Jandarma Komutanlığına; Sivas İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay Semih Coşkun atandı.

Yüzbaşı Yusuf Tunç’tan boşalan Rize Merkez İlçe Komutanlığına Tunceli Komando Bölük Komutanı Yüzbaşı Direnç Bağçeci atandı.

Yine Rize İl Jandarma Komutanlığında görev yapan Jandarma Yüzbaşı Nedim Selbisu’da Binbaşılığa  terfi ettirildi.

İlimize başarılı hizmetlerde bulunan çok değerli komutanlarımıza teşekkür eder; gidecekleri yerlerde de sağlık ve üstün başarılar dileriz.

Orhan YAZICILAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, İl, Jandarma'da, Komutan, Değişikliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı