Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 18:47 Bu haber 1197 kez okundu
 
Rize Günlerinde Konuştu. Terör örgütüyle değil ABD ile anlaştık.
Siyaset Haberi
Rize  Günlerinde Konuştu. Terör örgütüyle değil  ABD ile anlaştık.

Erdoğan’dan harekât açıklaması!
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "120 saatlik mutabakata uyulduğunda ne ala, uyulmazsa 120 saat bittiğinde biz Barış Pınarı Harekâtı'na aynen devam ederiz. Amerikalı müttefiklerimizden beklentimiz, Türkiye'ye verdikleri sözlere bu sefer bağlı kalmalarıdır" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Maltepe'de düzenlenen 11. Rize Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenen “Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı” programına katıldı. ABD ile yapılan Suriye anlaşmasına değinen Erdoğan, “Türkiye artık 17 yıl öncesinin Türkiye’si değildir. Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru söz konusu olduğunda kimsenin icazetini arama ihtiyacı hissetmiyoruz. Barış Pınarı Harekâtı ile ülkemizin bu tavizsiz duruşunu bir kez daha ortaya koyduk. Anlaşmaya uyulmazsa harekatı bırakılan yerden devam ettiririz” dedi.


“SÖZLERE BU SEFER BAĞLI KALMALARIDIR”


YPG/PKK’nın güvenli bölgeden çekilmesi için verilen 120 saati hatırlatan Erdoğan, “Buna uyulduğu takdirde ne ala, uyulmadığı takdirde 120 saat bittiği anda tekrar harekatı aynen bırakılan yerden devam ettiririz. Sadece 9 gün içinde bir kısmı üst düzey 765 teröristi etkisiz hale getirerek bin 500 kilometrekarelik alanı örgütün zulmünden kurtardık. Güvenlik bölgesini koruma altına alacağız. Dersimizi çalıştık, planlarımız, projelerimiz tamam. Adımlarımızı buna göre atıyoruz. Terör örgütüyle anlaşmadık, ABD ile anlaştık. Burada birileri saptırma yapıyor, öyle bir şey yok. Amerikalı müttefiklerimizden beklentimiz, Türkiye’ye verdikleri sözlere bu sefer bağlı kalmalarıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı” programına ayrıca sigaranın zararlarına da değindi .


Erdoğan,  “Bu melaneti bırakalım, kendi kendimize zarar veriyoruz. Hem kasaya, hem keseye, hem vücuda. Yazıktır, günahtır. Bu israf. Ben Cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki; inanın bu haramdır. Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi. ‘Haramdır' dedi. Niye? Kasaya, emanet-i ilahi olan bu vücuda zararı var mı? Var. Doktorlar da burada. Öyleyse haram” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, , Günlerinde, Konuştu., Terör, örgütüyle, değil, , ABD, ile, anlaştık.,
Yorumlar
Haber Yazılımı