Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 18:44
 
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
Kültür Haberi
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM

Rizeli’nin başarı öyküsü kitabı yayınlandı


Rize’ de Gazeteci Yazar Alihan Telatar ve Selim Denizalp tarafından hazırlanan Rize’ linin başarı  öyküsü kitabı yayınlandı.


Rize Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen kitabın tanıtım programına, gazeteci Alihan Telatar ve Serdar Denizalp’ın yanı sıra Rize Valisi Kemal Çeber, Emniyet Müdürü,  Nurettin Gökduman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı Şükrü Cevahir, Rize Ticaret Borsa Başkanı  Mehmet Erdoğan, Çaykur Rizespor teknik direktörü İsmail Kartal ve futbolculardan Abdullah Durak, Orhan Ovacıklı , Gökhan Akkan, Fernando Boldrın, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Rize’ nin başarı öyküsü kitabında yer alan isimler , gazeteciler ve davetliler katıldı.


Sunuculuğunu Hasan Bakır’ın yaptığı kitabın lansman toplantısında bir konuşma yapan Rize Valisi Kemal Çeber, gerektiği kadar hırs, azim, kararlılık, çalışma, gayret ve inanç ve bunların hepsinin Rizelilerde olduğunu söyledi.


Burada çok başarılı siyasetçiler, bürokrat ve iş insanlarının çıktığını gördüklerini ifade eden Çeber, "Rize insanı Rizeyi çok seviyor. Rizeliler de her alanda bir çıta var. Bu çıta çok yüksek ve altını kabul etmiyor. Bu bazen bizi çok zorluyor. Böyle insanlar ve karakterler ortaya çıkıyor. Buda bizi çok mutlu ediyor. Rizenin benim için özel bir yeri var. Bunu her yerde söylüyorum. Türkiye'de idareciliğin en zor olduğu yer Rize' kabul edilir. Bunun bir çok nedeni var. Bunlardan birisi ise insan yapısıdır. Suyu serttir. Rize insanı devletini, milletini, vatanını, bayrağını ve değerlerini çok seviyor." dedi.


Toplantıda konuşan Alihan Telatar, Yağmurun ve çayın başkenti Rize’ nin renkli isimlerini bir araya getirip Rizelilerin başarı öykülerini kaleme aldık. Rizeli iş insanı, bürokrat, siyasetçi, sivil toplum örgütlerinde ve spor alanında başarıyı yakalamış Rizelilerin başarı öykülerini anlatıp sinerjiye dönüştürelim istedik. Bu kapsamda, birinci kuşaktan üçüncü kuşağa kadar alanında zirveye çıkan isimler ile röportajlar yapıp başarı hikayelerini Rize’ye anlatmak, bu hikayeleri Rize tarihine kazandırmak istedik. Gelecek kuşaklar onları tanısın, gururlansın örnek alsın istedik. Başarı öykülerini kaleme aldığımız bu değerli isimlerin samimi ve gerçekçi paylaşımlarının işyerlerinin sınırlarını aşsın istedik. Hayatlarındaki en güzel anları, dönüm noktalarını, şahsi ve ailevi özel konularını, üzüntülerini, sevinçlerini, heyecanlarını içtenlikle anlattıkları bu hikayelerin yalnız kendilerinde kalmamasını, torununun dedeyi hatırlamasını ve hepsinden öte bu başarı öykülerinin Rize’nin hafızasında yer etmesini istedik. Selim Denizalp, Rize’nin iki büyük markası kitap tanıtım toplantısı biri Çay sektörü, diğeri Çaykur Rizespor. İkisi de Rize’nin en büyük değerleridir. Dünyanın en değerli varlığı kültürdür. Rize’ mizde kültür bakımından en zengin yerlerden biridir. Başarı öykülerinin her biri kendi alanında çekim gücüne sahip şahsiyetlerdir. Hepsinin ortak paydası Rize’yi sevmek, Rize ile olmak ve Rize’yi hayal etmektir. Bu sevgiyi, hasreti bildiğimiz için bir gazeteci sorumluluğuyla bu hikayeleri okuyucular ile buluşturduk. Rize’nin başarı öyküsü kitabı tüm okullarda ve kütüphanelerde yerini aldı” dedi.


Rize’ de başarılı olmuş 30 ismin yer aldığı Rizelinin başarı öyküsü kitabın da Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu, Rize Borsa başkanı Mehmet Erdoğan, Çaykur Genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim ile birlikte vergi rekortmenleri ve sivil toplum örgütlerinin başkanlarının hikayeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, YOĞUN, KATILIMLI, TANITIM,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
RİZE'DE YOĞUN KATILIMLI TANITIM
Yorumlar
Haber Yazılımı