Haber Detayı
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 12:52
 
Rize'de yerli ve taze mısırın adresi
Rize Haberi
Rize'de yerli ve taze mısırın adresi

ANZERLİ OSMAN CİVELEK ‘’KALKANDERE’NİN YERLİ SÜT MISIRINI’’ SATIYOR… 


Yerli taze süt Mısır ızgarada (Közde) pişirilen Kalkandere Mısırını Rize’de sadece Anzerli Osman Civelek satıyor. 


Son günlerde Rize’nin cadde ve sokak başlarında satılmaya başlayan kaynamış ve közde mısırlar her yaşa hitap ederken, satıcısına da önemli bir gelir sağlıyor. 


Özellikle Cumhuriyet Caddesi Durak lokantası önünde yıllarca mangalda mısır satıcılığı yapan Anzerli Osman Civelek: ‘’Ben Kalkandere Mısırı çıkana kadar beklerim. Yani tamamen yerli Mısırın çıkması için acele etmeden beklerim. İlimizin en kaliteli Mısırının çıkış yeri olan Kalkandere Mısırının çıkışına kadar. Bu mısır çıkınca tezgahımı kurarım ve sadece Mangalda yani közde satışlarıma başlarım. Müşterilerimizde beni çok iyi tanır. Satışlara başladığım andan itibaren ilgi oldukça yoğun olur. Yöre halkımız dışardan gelen mısıra çok ilgi göstermiyor. Tadı yerli yani Kalkandere mısırı kadar değil. Ben de yerli Mısır çıkınca pişirme işine başlıyorum.  Yerli mısırın dışında kesinlikle başka mısır satmam. Bunu herkes böyle bilir. ‘’ Dedi. 


Günlük ortalama 100-150 adet közde mısır satıyorum diyen Anzerli Osman Civelek: ‘’Geçen yıl 2,5 TL den tanesini satıyorduk. Bu sene 4 Tl. den satıyorum. Bura da önemli olan; yeni dönem hasadın ilk meyvelerini halkla buluşturmanın keyfini keyfini yaşıyoruz’’ dedi… 

Kaynak: () - Orhan YAZICILAR Editör:
Etiketler: Rize'de, yerli, ve, taze, mısırın, adresi,
Yorumlar
Haber Yazılımı