Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:14 Bu haber 2382 kez okundu
 
Rize'de yaralı Dağcı için Seferberlik
Rize Haberi
Rize'de yaralı Dağcı için Seferberlik

Kaçkar Dağları’nda yaralanan dağcı için 112 personeli seferber oldu


Kaçkar Dağları’nda yaralanan dağcıya ulaşmak için 112 acil servis personeli seferber oldu.


Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları'nda yaptığı tırmanışın ardından dönüş yolunda yaralanan dağcı Esra Emet’e 112 personeli ulaştı.


Kaçkar Dağları'nda arkadaşlarıyla yürüyüş yaparken bastığı kaya parçalarının kayması sonucu düşerek ağır yaralanan 24 yaşındaki dağcı  Esra Emet için 112 acil servis hattı aranarak yardım talep edildi.


Bunun üzerine olay yerine Çamlıhemşin 112 ekibi, AFAD, AKUT, UMKE, İDAK ve Jandarma ekipleri olay mahalline doğru sevk edildi.


Çamlıhemşin 112 ekibinin ambulansı zorlu hava koşullarının el verdiği yere kadar araçla ilerledikten sonra, gerekli malzeme ve donanımlarını sırtlayarak yaklaşık iki buçuk saatlik yürüyüşün ardından yaralı dağcıya ulaştı.


Genel vücut travması bulunan dağcıya ilk müdahaleyi çadırda yapan 112 personelleri, bölgenin karlı ve araç yoluna uzak, sarp bir yer olması nedeniyle Emet'i sedye üzerine sabitleyerek kar üzerinde kızak şeklinde kaydırarak taşımaya başladı. Belli bir mesafe yol aldıktan sonra diğer ekiplerin gelmesiyle hastayı ambulansın bulunduğu alana taşındı.


Ambulansa alınan yaralı dağcı tedavisi için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, yaralı, Dağcı, için, Seferberlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı