Haber Detayı
03 Haziran 2015 - Çarşamba 19:49 Bu haber 305 kez okundu
 
Rize'de Tubitak 4006 Bilim Fuarı
Diğer Haberi
Rize'de Tubitak 4006 Bilim Fuarı

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

Okullarda bilim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle hazırlanan "Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı", Kalkandere'de açıldı.

Kalkandere Atatürk İlkokulu bahçesindeki fuarın açılışına, Vali Ersin Yazıcı, Kalkandere Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Tiryaki, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Vali Ersin Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada, gençlerin bilim alanında kendilerini yetiştirmelerinin, ülke olarak belirlenen hedeflere ulaşmada son derece etkili olacağını söyledi.

Vali Yazıcı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Kalkandere İlçesinde proje sergilerinin açılışlarını gerçekleştirdik. Fuarda gençlerimizin ne kadar çağın gereklerine ve projeye yatkın olduklarını görme fırsatı buldum.  Birbirinden güzel projelerin bu meydanda sergileniyor olması sadece belirli çevrelerde değil, tüm vatandaşlarımız tarafından görülmesine de olanak sağlamış oldu. Projeye dayalı bilimsel çalışmaları gerçekleştirdiğimiz takdirde öyle inanıyorum ki Rize, ülkemizin ve bölgemizin bilim, sanat ve kültür merkezi haline gelecektir. Öğrencilerin bilimsel çalışmalara ve arayışlara yöneltilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim Fuarları öğrencilere bilimi, bilimsel düşünceyi ve araştırmayı aşılayıp sevdirmek amacıyla düzenleniyor. Bu fuarın burada açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Öğrenciler tarafından hazırlanan ve birbirinden güzel projelerin yer aldığı bilim fuarını gezerek incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, Türkiye'nin 2023 hedeflerini yakalamada bu tür projelerin son derece önemli olduğunun altını çizerek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri ve onlara destek olan öğretmenlerini tebrik etti. 

Program, Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekilerin fuar alanını gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri incelemesi ve öğrencilerden ve koordinatör öğretmenlerden projelerine ilişkin bilgiler alması ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Tubitak, 4006, Bilim, Fuarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı