Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 14:52 Bu haber 9282 kez okundu
 
Rize'de Taş krizini kaymakam çözdü
Rize Haberi
Rize'de Taş krizini kaymakam çözdü

Rize'nin ikizdere İlçesi Çağrankaya yaylasında seyir tepesi olarak kullanılan alandan taş alınmasına Kaymakam Tarık Buğra Seyhan el koydu. 


Seyir tepesi ve mesire alanı olarak kullanılan Çağrantaş mevkiinde doğal manzarayı bozduğu gerekçesiyle bazı vatandaşların ev yapımında kullanmak amacıyla taş almasını yaylada ikamet eden vatandaşlar arasında krize sebep oldu. Seyir tepesinin doğal güzelliğinin bozulacağı gerekçesiyle Taş konusunu Kaymakamlığa götüren vatandaşların isteği üzerine Yaylaya giden Kaymakam Tarık Buğra Seyhan köylülerle doğal alanın korunması gerektiği konusunda anlaşarak mevcut sökülen taşların alınmasını ve bir kez daha taş alımına teşebbüs edilmemesi konusunda köylüleri ikna etti. 


Ilıca Köyü Muhtarı Ali Balcı ile Gürdere Köyü Muhtarı Erdoğan Baş’ın ve yaklaşık 50 köylünün bulunduğu Seyir alanında köylülerle yaptığı konuşmada Kaymakam Tarık Buğra Seyhan ’burada doğal alanın bozulmasını istemeyiz. Üstelik yaylalar kimsenin tapulu malı değildir. Taş için birbirinizi kırmaya değmez, fakat bu doğal güzelliğinde taş çıkarılması için bozulmasına izin veremeyiz. Söktüğünüz bu taşları alın ve en kısa sürede buraya gelen yolu makine ile kapatarak taş alımına engel olacağız. Ayrıca çevrede çöpler var. Dağ başına niye çöp bırakılır. Çevre temizliğini düşünelim. Gelişigüzel çöpleri etrafa atmayalım atanları da uyaralım’ dedi. 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: Rize'de, Taş, krizini, kaymakam, çözdü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de Taş krizini kaymakam çözdü
Rize'de Taş krizini kaymakam çözdü
Rize'de Taş krizini kaymakam çözdü
Yorumlar
Haber Yazılımı