Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 10:22
 
Rize'de sınıf annelerinden açıklam
Rize Haberi
Rize'de sınıf annelerinden açıklam

Sitemizde değişik konularda köşe yazıları yazaz Jale Kazdal'ın 24 Nisan 2019 tarihli köşe yazısı ile ilgili olarak yazıda adı geçen Rize Merkez Şevket Yardımcı İlkokulu sınıf anneleri adına gönderilen açıklama ve tekzip yazısıdır. 


RİZENIN SESİ İNTERNET SİTESİNE


24.04.2019 TARİHLİ “ŞEVKET YARDIMCI İLKÖĞRETİM OKULU 2/D VELİLERİNE NELER OLUYOR” yazınızla ilgili cevap ve tekzip yazısıdır.        Ben 2/D sınıfı velisi ve sınıf annesi olarak, ilk olarak yayınlamış olduğunuz yazının; okunmadan, içeriğinin doğruluğunu araştırmadan sadece bir kişinin yazmış olduğu makale adı altında sayfanızda paylaştığınızdan dolayı sizleri kınıyorum. Bu yazıyla Okulumuzu, Okul Müdürümüzü, Sınıf Annelerimizi ve Öğretmenimizi düşürdüğünüz durumu hiç düşünmediniz.       


Makale adı altında adlandırdığınız, sitenizin kösesinde yer verdiğiniz yazıyla ve olayla sınıfımızdaki kişilerin hiçbir alakası yoktur. Sınıfımız velileri birbirine bağlı, o çocuk bu çocuk demeden herkesin çocuğuyla ilgilenen bir sınıftır. Bu velimiz kendisini iyi hissettiği dönemlerde okul toplantılarında bulunmuştur. Diğer türlüde çocuklarımızla ilgili yaptığımız çalışmalarda maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esirgememiştir. İlgisiz bir anne olduğunu sınıf olarak hiçbir zaman düşünmedik. Eminim elinde olsa her gün okulda olur, bizim yaptığımız gibi oda bizim çocuklarla ilgilenir.


Yapmış olduğu bu davranışı, yanlış anlaşılmadan dolayı düşünmeden yapmış olduğu düşüncesindeyiz. Fakat; Bizler Şevket Yardımcı İlk Öğretim Okulu 2/D velileri olarak sitenizden ve o kişiden Okulumuz, Okul Müdürümüz, Okul Aile Birliğimiz, Rehberliğimiz, Sınıf Öğretmenimiz, Okuldaki diğer Öğretmenler ve Anneler olarak Tekrar Özürlerinizi beklediğimizi, dürüst gazetecilik anlayışında olmanızı dileyerek saygılarımızı sunarız.


 

Canan    MURZOĞLU                                                                                                                                         

Şevket Yardımcı İlk Öğretim Okulu
2/D sınıfı Velisi Ve sınıf annesi         
                                                                                                                                                                   


JALE KAZDAL KÖŞESİNDE NE DEMİŞTİ

 

Farkında olan var mı aranızda, hiç bilmiyorum ama bende sonradan birşeyler öğrendiğim kadarıyla, sınıftaki anne sıfatı olan, bununla beraber anneliğin sadece doğurmak olduğunu zanneden, KRALİYET AİLESİNDEN gelen ASİLZADELERİ bu hafta sonu toplanıp, WhatsApp grubu üzerinden haberleşip, henüz yedi yaşındaki bir çocuğun üstüne gideceklermiş. Hemde öyle böyle değil. 

O (7) yedi yaşındaki küçücük çocuğun annesi ise çok çok hastaymış. Canıyla uğraştığını, acılarını, ağrılarını, sıkıntılarını küçüğü (5)beş yaşında olan iki evladına da belli etmemeye çalışıyormuş. Hayatla mücadele ediyormuş. 

Bu, yedi yaşındaki çocuğun ömrü nerdeyse, doğduğundan beri annesini hep yatarken, ambulasla eve gelen sağlık görevlilerinin müdahaleleriyle, hastanelerde annesini ziyaret etmekle ve doğal olarak ANNE YOKSUNLUĞU ile geçmiş, bu duruma kardeşi de eklenmiş. Nasıl olmasınki?? Gözünüzde bir canlandırın lütfen. 

Vicdan sahibi olan herkes anlar bu duyguları, yani en azından empati kurmaya çalışarak yüreğinde hissetmeye çalışır. 

Amaa ama ama malesef ki o çok güvenerek verdiğimiz, mahallemizin devlet okulu olan sınıfındaki vicdan yoksunu olan annelerin çoğunluğu bu zavallı yavrucuk hakkında atıp tutarak aileyi zor durumda bırakarak, çaresi olmayan hastalığı ve engelli olan duyarlı, ince ruhlu, eğitimli, sosyal, bilinçli ve vicdanlı, bir o kadar da pedagoji ile ilgilenen, okuyan-yazan, kültürlü ve eğitimli bir anneye duyarsızlık ve haksızlık yaparak incitme lüksünü kendilerinde bulmuşlardır. 

Bu sınıftaki, bu şekilde düşünen anneleri kınıyor, yadırgıyor ve deşifre ediyorum. 

(7)yedi yaşındaki çocuk, annesinin ağrı ataklarına şahit olduğu için, okula her gittiğinde aklı hep annesinde kaldığı gibi, ruhunun derinliğindeki sır dünyasında biriktirdiği 

"ANNEM BUGÜN ÖLÜRSE??!! 

 

YA ANNEM BUGÜN ÖLÜRSE? 
 

BUGÜN ÖLÜRSE ANNEM, BEN ANNEMSİZ YAŞAYAMAM, BENDE ONUNLA BİRLİKTE ÖLÜRÜM. 
 

ANNEM YOKSA BENDE YOKUM. 
 

ANNEM ÖLÜRSE BENDE ÖLÜRÜM... VS. VS.." 
 

Her gün bu psikolojiyle okula giden bir çocuğu anlayabilecek kapasitede olamayıp, aksine, sıkıntısını farklı gösteren, bu çocuğa damgalayıp diğer anneleri de örgütlemek sizce ne kadar doğrudur?? 

Üzülüyorum.. 

 

Hemde çok üzülüyorum... 
 

Bu minik kuzucuk, anneler tarafından dışlanmayı haketmiyor. 
 

Annesine manevi destek vereceklerine, geçmiş olsun Allah şifa versin diyeceklerine, yerden yere vuran cehaletin marjinal noktasını yaşayan bu kişilere çok acıyor ve üzülüyorum açıkçası. Allah bunları ve bunlar gibilerini ıslah etsin. 
 

Okulun adını ve sınıfın kalitesini düşürdükleri gibi kötüye çıkarıyorlar Eylül 2018'den beri. 
 

Sabır, sabır, sabır, sabır...... 
 

Nereye kadar sabır?? 
 

Sizler söyleyin.. 

Daha fazla üzülmek, sinirlenmek, kahrolmak, acı çekmek istemiyorum. Burada satırlarıma son veriyorum. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. 

Anlayışınız için teşekkür ederim. 

Saygılarımla... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, sınıf, annelerinden, açıklam,
Yorumlar
Haber Yazılımı