Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 10:23
 
RİZE'DE PANDEMİDE KAYGIYLA BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ
Sağlık Haberi
RİZE'DE PANDEMİDE KAYGIYLA BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma


Rize İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık personellerine yönelik “Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkmada grup çalışması” düzenlendi.


Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimince Rize Sağlık Kompleksi binasında hizmet veren gönüllü sağlık personellerine yönelik “Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkma” konulu grup çalışması gerçekleştirildi.


Yeni tip korona virüs (COVID-19) fizyolojik problemler yaratmasının yanı sıra psikolojik ve davranışsal sorunlara da sebep oluyor.


Bu kapsamda Rize Sağlık Müdürlüğü ruh sağlığı birimimizde görevli Psikolog Güneş Sarımehmet tarafından Sağlık müdürlüğünde hizmet veren sağlık çalışanlarına yönelik  kaygılarımızı tanıma, kaygı yaşarken davranışlarımızı ve düşüncelerimizi farkına varma, kaygılarımızla bireysel ve grup içinde baş etme becerilerimiz   konularına değinildi.


Konuların interaktif şekilde ele alındığı “ Pandemi sürecinde kaygıyla başa çıkmada grup çalışması”  adlı eğitim; sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.


İki grup şekilde ilk aşamada gerçekleştirilen eğitim pandemi sürecince gönüllü personeller üzerinden yapılacak grup çalışmaları ile devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, PANDEMİDE, KAYGIYLA, BAŞA, ÇIKMA, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı