Haber Detayı
11 Haziran 2015 - Perşembe 09:51 Bu haber 285 kez okundu
 
Rize'de Ömer Hallaç'dan Muhteşem Sergi.
Diğer Haberi
Rize'de Ömer Hallaç'dan Muhteşem Sergi.

ÖMER HALAÇ İŞİTME ENGELLİLER OKULUNDAN MUHTEŞEM SERGİ……….

Sergiye Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Şube Müdürleri, çeşitli okul müdürleri, kurum yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş imkân verildiği sürece engelli öğrencilerin yeteneklerini her alanda sergileyebileceklerini belirterek; ” Topluma değer katan bu etkinlik, öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu üst seviyeye taşıma konusunda oldukça önemlidir. Üretmenin verdiği mutluluğu onlarla birlikte paylaşıyoruz. Bu güzel serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve destek verenlere, özellikle Görsel Sanatlar Öğretmeni Ahmet ŞAMLI ’ya teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi, eğitim yılı boyunca hazırlamış oldukları bu muhteşem eserlerden dolayı tebrik ediyor, başarılarının ve çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

//

Serginin açılışı İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Besim Acar ve Okul Müdürü Ramazan Balcı tarafından yapıldı. Açılışta konuşma yapan Kazancı “Kardeşlerimizin hazırlamış oldukları eserlerden de anlaşılacağı üzere sanat engel tanımıyor. Bu sergi engelli gençlerin eğitildiğinde ne kadar başarılı işler ortaya koyabildiğinin en güzel örneği. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız, ellerinden tutacağız, onlara destek vereceğiz. Kendilerini bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyor her birinin gözlerinden öpüyorum." dedi.

Açılış sonrasında ziyaretçiler, öğrenciler tarafından farklı tekniklerle hazırlanmış olan el emeği göz nuru eserleri dikkatle ve hayranlıkla incelediler. Vali yardımcısı Mehmet Özer ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, öğrencilerle birlikte birer ebru çalışması yaparak öğrencilere eşlik ettiler. Sergilenen eserleri tek tek gezerek dikkate incelediler, çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkında ziyarete açılan eserler halk tarafından da yoğun ilgi gördü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Ömer, Hallaç'dan, Muhteşem, Sergi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı