Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 23:00 Bu haber 245 kez okundu
 
Rize'de Keşfedilmemiş Yeni Bir Cennet
Diğer Haberi
Rize'de Keşfedilmemiş Yeni Bir Cennet

Rize’nin İkizdere ilçe merkezine 500 metre mesafede bulunan Manle Şelalesi manzarası ile doğa ve dağ severlerin keşfetmesini bekliyor.

İlçenin Yeşilyurt Mahallesinde bulunan iki kademeli şelale yaklaşık 30 metreden düşüyor. Ormanlık bir alanda ağaçların arasından dökülen Manle Şelalesi gerektiği gibi tanıtımı ve tesisi yapılmadığı için yeterli ilgiyi görmüyor. İlçe merkezine 500 metre uzaktaki Şelale iki kademeli güzel düşüşü ile dağcılık yapan sporseverler için bulunmaz bir yürüyüş ve tırmanış parkur olabilir. Şelale ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor.

//

Gezi yolu cam teras olmalı

Şelale etrafında gezi yolları yapılmalı diyen ziyaretçiler ‘bu şelale müthiş bir doğal güzelliğe sahip. Tertemiz berrak bir su 30 metreden dökülüyor. Çevre hiç bozulmamış. Doğaseverler dağcılık yapanlar için keşfedilmemiş alana sahip. Burada doğayı bozmadan planlı bir proje yapılarak hem gezi yolu hem manzara seyretmek için camdan teraslar yapılmalıdır. Gece ziyareti için aydınlatma yapılabilir. Hazırlanacak güzel bir proje ile şelale yerli ve yabancı turistlere hizmet verebilir’ dediler.

//

Şelale yakınlarında İkizdere Belediyesi tarafından günübirlik ziyaretçiler için içme suyu getirilmiş oturma yerleri ve tuvalet yapılmış durumda.

İsmet Kösoğlu 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Keşfedilmemiş, Yeni, Bir, Cennet,
Yorumlar
Haber Yazılımı