Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 10:35 Bu haber 2606 kez okundu
 
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize Haberi
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar

Rizeli Engelli Mustafa Beyaz ve arkadaşları ortaya koydukları, azim, beceri ve gayretleriyle hiçbir engel tanımıyorlar. 


RİZE ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİ YENİ YERİNDE YARIN HİZMETE GİRİYOR 


Rize Engelsiz Yaşam Derneği, yeni hizmet yerinde kendi becerileriyle yaptıkları yeni yerlerinin açılışına engelli, engelsiz tüm Rizelileri davet ettiler. 


Rize Engelsiz Yaşam Derneğinin engel tanımayan yöneticisi Mustafa Beyaz’ın çalışmaları yüreklere dokundu. Bedenindeki engele rağmen sağlıklı insanlara taş çıkartacak çalışmaları ile yine engelsiz yaşam dedi ve engelleri aştı. Ahşap kitaplık, avize gibi çalışmalarının yanında, Türkiye Engelli Serbest Dalış Türkiye Şampiyon Mustafa Beyaz,  bu kez de üretmiş olduğu çeşitli ahşap ürün çalışmaları ile Rize Engelsiz Yaşam Derneğine maddi destek oluyor. Rize Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri, Mustafa Beyaz gibi çok gayretli ve hiç bir konuda engel tımayan arkadaşa sahip olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirerek, bu örnek çalışmalarından dolayı kendisini gönülden kutluyor ve örnek başarılarının devamında her zaman onun yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz diye konuştular. Engelsiz Rize Derneği yöneticileri, 23 Temmuz 2019 salı günü saat 14.00 da Camiönü Mahallesi Atatürk Caddesi kutlu apartmanı 155-A nolu adreste hizmet veremeye başlayacak tüm engelli ve engelsiz hemşerilerimizi açılışımızda yanımızda görmek istediklerini ifade ettiler. 

 

Engelsiz Yaşam Derneğinin Açılışı Yapıldı


“Engelsiz Rize İçin Hep Birlikte El Ele” sloganı ile 2018 yılında kurulan Rize Engelsiz Yaşam Derneği merkezinin açılışı, Rize Valisi Kemal Çeber tarafından yapıldı.


Camiönü Mahallesindeki dernek merkezinin açılışına Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yaşar Yıldız, Rize Engelsiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alan ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.


Dernek merkezinin açılışı esnasında ilk olarak Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alan bir konuşma yaptı. Alan yaptığı konuşmada derneğin faaliyet başladıkları günden bu güne kadar yürüttükleri projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  


Daha sonra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yaptığı konuşmada; Rize Belediye Başkanlığı ve Rize Kent Konseyi olarak engelsiz bir şehir için birçok projeyi hayata geçirdiklerini, bunların belediyenin asli görevleri arasında yer aldığını ve budan sonrada bu yöndeki çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.


Rize Valisi Kemal Çeber de yaptığı konuşmada, bugün sağlıklı olan herkesin, her an için aslında birer engelli adayı olduğuna değinerek; “Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bey ve yönetim kurulu üyeleri bundan birkaç ay önce beni makamımda ziyaret etmişlerdi ve engelsiz Rize konusundaki projelerini aktarmışlardı. Heyecanlarını ve enerjilerinin o gün gözlerinde görmüştüm.  Aslında Rize ve Rizeliler bu konuda gayet duyarlı. Rize’de görev yaptığım süre içerisinde bunu yakından hissetmiş olmaktan oldukça mutluyum” dedi.


Engelli bireylere gerekli imkan ve olanakların sağlanması durumunda neleri başarabileceklerini, bu dernek aracılığı ile bir kez daha gösterdiklerini belirten Vali Çeber, Rize Engelsiz Yaşam Derneğinin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen ve dernek tarafından hazırlanan projelere katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ederek, dernek merkezinin açılışını gerçekleştirdi.


Açılışın ardından dernek merkezi ve atölyelerini gezen Vali Çeber, dernek yönetim kurulu başkan ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

Kaynak: () - Bayram Ali KAVALCI Editör:
Etiketler: Rize'de, hiç, bir, engel, tanımıyorlar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Rize'de hiç bir engel tanımıyorlar
Yorumlar
Haber Yazılımı