Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 09:42
 
Rize'de Herkes konuşuyor, Tek o Suskun
Rize Haberi
Rize'de Herkes konuşuyor, Tek o Suskun

Cumhuriyet tarihimizin gelmiş geçmiş en uzun süre , Rize İl Kültür ve Turizm il Müdürlüğü görevinde bulunan İsmail HOCAOGLU müdürümüz,  Tarihi rekoru egale edilmeyecek şekilde görev ifa ediyor. Aynı koltukta AK Parti iktidarı ile başlayıp devam eden, Türkiye de ne bir siyasetçi ne de bir bürokratin olmadığının da altını çizmeliyim. 
 

Sayın HOCAOĞLU müdürümüz liderliğindeki il teşkilatı, ne etliye ne sütlüye karışmadan işlerini  yürütüyor da, ilimiz Kultur Müdürlüğü  turizm yönünden bölgemizin tarihi ve iklim koşulları yayla turizmi kültürel şenliklere öncülük etmede yetersiz kaldığı her kes tarafından bilinmesine rağmen ne siyasi irade müdahale ediyor (umurun da değil) nede ilin kanaat önderleri  konuyu gündeme taşıyor  Beyler, siyasetciler,STK liderleri  Çay bitttiiiiii, tutunacak tek geçim kaynağımız turizm duyarlı olalım lütfen.Bu yıllar heba edilmeyecek kadar önemli, Hava limanı yapılıyor turizm deki sıkıntıları bir an önce aşılmali , vakit, kısa,  yerli ve yabancı turistlere en iyi hizmeti sunmak için ne bekleniliyor???????????


Gecen yıl ilimize bir milyona yakın yerli ve yabancı turist geldi. Sayın müdüre soruyorum????????


Turizm müdürlüğü işletme belgeli tesislere, işletmelere, seyahat acentelerine, otellere, lokantalara, denetim yaptınız mı yaptınız sa ne sıklıkta yaptınız?


Denetleme yapılırken,,,,Üstte yazdığım işletmelere cezalar kestiniz mi, özellikle Turizm Bakanının geçmişte bağlı bulunduğu turizm şirketi acentesine ceza kesil dimi?Kesilmisse tahsil edildimi? 


Ayder de fahiş fiyatlarla gelen yerli ve yabancı turizmcilere hizmet veriliyor, bunun önünü almak için ne gibi çalışmalarınız oluyor?


Bu il artik turizm ili,Ramazan ayı sıcak turizm sezonuna denk geliyor,özellikle turizm sezonun da turist tik belgeli marka işletmeler lokantalar kapatıyor gelen turistler  çok ça bunun rahatsızlığını esnafa anlatarak dert yaniyor, en azından bir marka lokanta işletmesinin iki uc yilda bir dönüşümlü şehirde acık olmasın da ön ayak olamaz mısınız. Dini boyutundan bahsetmeyiniz,bu olay yıllar sonra Rize iline karşı kötü propaganda olarak döneceğini biliyorsunuz sanırım.


Hemşin bölgesi doğa harikası bir bölgemiz lakin ikili ilişkilerinizde kullanarak muhteşem Ovıt havzasını da turizm e kazandıracak çalışmalarda neden bulunmazsınız. Bakan yardımcısı Hemşin bölgesinden olması münasebetiyle bütün yatırımların o bölgeye kaymasını bu il insanı kabul edemez Hava limaninin o bolgeye yakin olusundan kaynaklaniyor aciklamasinda bulunma hakkiniz yok .Eyyyy siyasetciler ,ikizdere vadisi ne üvey evlat muamelesi yapma luxsunuz olmamali,.Sayin Mudur....Hemşin ilçesinin WC sine para aktariliyorsunda muhteşem Tarihi eser Rize kalesinin yolunun yapımın da turizm teşvikli para neden bulamıyorsunuz.Her seyi belediyeden mi bekliyorsun.Anti parantez Anlamis da degilim, Kale yolundaki, bir ahırı istimlak edemeyen siyasi  irade nasıl kentsel dönüşüm yapacak oda başka bir köşe yazısı tabii kide.


Sayın MÜDÜR, İlimizin 12 bölgesinde harika şenlikler düzenleniyor  bunların bazılari Dağ horozu senligin den  tutun da,Doğa şenliği,Plaka mağarası,Çay festivali,Mezra, yayla şenliklerine kadar bunca şenlikler festivaller yapilirken sizin kurumunuzu ilgilendiren ,bizzat içinde olmanız gereken şenliklerde duyarsız oluşunuz anlaşılır bir şeymi? 


Bu duyarsızlığınız umarım Çayeli Kütüphanesi binasının elinizden alınmasına neden olmaz. O kütüphane gençlerimizin lise ve üniversite gençlerinin nefesidir, bina sakat olabilir lakin o binanın yerine göz koyanlar da olabilir. Umarım binanıza arsanıza sahip çıkarsınız. Takipçisiyim.


Hiçbir şey yapamıyorsanız barı il kültür merkezin de , bizim bilmediğimiz göremediğimiz duyamadigimiz etkinlikler yapiliyordur,Allah aşkına, il müdürlüğün önüne ışıklı bir pano yaptırın kı, bilsin bu millet bu halk binadaki etkinliklerinizi.Varsa etkinlikler Günlük,haftalık ,tiyatro panel konferanslardan kongrelerden  haberdar olalım,,,,Müdür bey: Siz den başka, turizm konusun da, yatırımlar babında her kes konuşuyor, artık sizde bir çıkın da   konular hakkında bir açıklama yapın be müdürüm.Ha ,,,, ,Müdürlüğünüzün önündeki dekoratif çaylar da geçiyor, toplayın onları bi zahmet.


SAYGILARIMLA.

 

Bayram Arif TURAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Herkes, konuşuyor,, Tek, o, Suskun,
Yorumlar
Haber Yazılımı