Haber Detayı
23 Şubat 2015 - Pazartesi 02:18
 
Rize'de "HELİSKİ" Heyecanı.
Rize Haberi
Rize'de

KAÇKARLAR'DA "Heliski" HEYECANI

Vali Ersin Yazıcı, Ayder Yaylası’nda Heliski ( kayakçıları helikopter ile tepelere bırakıp oradan kaymalarını sağlayan bir spor türü) faaliyetlerini ve Hazindak Yaylası'nda yapılması düşünülen kış sporları merkezini havadan inceledi.

Vali Ersin Yazıcı bu yıl Kaçkar Dağlarında 8. kez tekrarlanan Heliski faaliyetlerini ve yapımı düşünülen kış sporları merkezinin yapılacağı Hazindak yaylasını havadan inceledi. Vali Yazıcı inceleme öncesi bu yıl Kaçkarlar'da Heliski faaliyetlerini organize eden Güneydoğu Havacılık A.Ş.Genel Müdürü Hasan Sarıdağ’dan faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sarıdağ bu yıl Rusya, Kanada, Almanya ve İsviçre başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden 80’e yakın sporcuyu ağırladıklarını belirtti.

Faaliyetleri helikopter ile havadan izleyen Vali Yazıcı, bol bol fotoğraf çekerek bölge hakkında bilgi aldı. Vali Yazıcı yaptığı açıklamada, "Heliski yapanları izledik. Gerçekten çok güzel bir spor.  Yurt dışından gelen birçok sporcu heliski için dünyanın en uygun alanlarından bir tanesi olan Kaçkarlar'da bu sporu yapıyor. Bu sporun meraklılarını bizzat gözleme fırsatı buldum. Her yıl 80-100 civarında sporcu heliski yapmak için bölgemize geliyor. Dünyanın en uygun alanlarından bir tanesi Kaçkarlar olduğu için bu bölgeyi tercih ediyorlar. Heliski yapmak için bölgemizi tercih eden sporcuların sayısının artmasını temenni ediyoruz."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, "HELİSKİ", , Heyecanı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı