Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 10:43 Bu haber 3245 kez okundu
 
Rize'de güzel şeylerde oluyor.
Rize Haberi
Rize'de güzel şeylerde oluyor.

Muhtaç kimselerin ücretsiz ekmek temin edebilmesi için İkizdere Belediyesinin teşvikiyle ilçedeki fırınlarda ‘ASKIDA EKMEK ’kampanyası başlatıldı. 

 

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada ‘Askıda ekmek projesi, Türkiye'de aslında kökleri çok eskilere dayanan bir uygulama. Askıda ekmek projesi şu şekilde işliyor. Fırına gittiğinizde 2 ekmek parası ödüyorsunuz(fazlada ödeyebilirsiniz) fakat 1 adet ekmek alıyorsunuz. Ekmekleri de satın alırken şunu diyorsunuz: İki ekmek birisi askıda. Ardından fırın sahibi sizin için askıya yani ekmeklerin biriktiği noktaya bir adet ekmek bırakıyor. Gün içinde ihtiyacı olan birisi gelip "Askıda ekmek var mı?" diye soruyor. Eğer askıda ekmek varsa bu kişi ekmeği herhangi bir ücret ödemeden alabiliyor.

 

Mübarek Ramazan ayında başlatmamızın ayrı bir önemi oldu. Yolcular, fukaralar hiç değilse ücretsiz ekmek alabilsin diye hareket ettik. Hayırseverlerimize teşekkür ederim, kampanyanın sürdürülmesi için çaba gösteren fırıncı esnafımızı da tebrik ediyorum’ dedi. 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: Rize'de, güzel, şeylerde, oluyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı